Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Wędkarstwo karpiowe

Wędkarstwo karpiowe

bardziej profesjonalne wędkarstwo

Piątek 12 lipca 2013, przez Gucioslaw

Wśród miłośników łowienia ryb jest jedna wyjątkowa grupa – to wędkarze, którzy wybierają wędkarstwo karpiowe. Dlaczego właśnie karpie? Bo te ryby posiadają bardzo spore rozmiary, a ponadto są sprytne i silne – to sprawia że są one wielką pokusą dla wędkujących.

Złowienie karpia, który z całej rodziny spowinowaconych ze sobą ryb może być największy i najcięższy, jest prawdziwą przyjemnością. Największe z ryb potrafią ważyć więcej niż 20 kilo. Osoby, które dopiero uczą się łowienia karpi, na początku jednak rozpoczynają od niedużych okazów. Tyle że zanim tego się nauczą, mija dużo czasu. Na początku należy dowiedzieć się odpowiednio dużo odnośnie tych ryb, obejrzeć różnorodne zestawy artykułów do wędkowania, oraz uzyskać informację o łowiskach, w jakich pojawiają się karpie. To mogą nam powiedzieć koła wędkarskie albo inni doświadczeni wędkarze. Ci obeznani mogą wybierać miejsca, gdzie karpie występują w niedużych ilościach, przez co są o wiele czujniejsze i ciężko jest je złowić. Jednakże dla uczących się korzystniejsze będą miejsca, w jakich karpi jest sporo i zyskują duże gabaryty, a więc na przykład jeziora. Również w kanałach da się natrafić na wielkie ryby, jakie nie są przyzwyczajone do wędkarzy, zatem łatwo można je podejść.

Oczywiście nauka, podglądanie starszych wędkarzy oraz wybór właściwego punktu to nie wszystko, bo dość ważny jest dobór właściwego sprzętu. Przedtem zgromadzenie całego kompletu do łowienia karpi okazywało się wyjątkowym wyzwaniem, dziś są już specjalne sklepy poświęcone jedynie tej części wędkarstwa. Najszybciej można trafić na nie w internecie. W sklepach tego typu można odnaleźć artykuły jak np. namioty wędkarskie i wiele innych, tak samo niezbędnych w tym niecodziennym sporcie. Są tam nie tylko wędki czy zanęty, ale też produkty dla samego wędkującego, zwiększające jego bezpieczeństwo i komfort w trakcie czekania na branie. Mając te elementy można być pewnym, że jesteśmy dobrze przygotowani na wędkarstwo karpiowe, polecamy zatem o tym pomyśleć.