Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Wakacje w siodle pomysłem na kolonie dla dziecka

Wakacje w siodle pomysłem na kolonie dla dziecka

Czwartek 8 sierpnia 2013, przez Gucioslaw

Rodzice poszukujący dla swoich dzieci ciekawego pomysłu na czas wakacji, najczęściej wybierają kolonie powiązane z różnorodnymi szkoleniami, na jakich dzieci są w stanie dowiedzieć się nowych rzeczy bądź poszerzyć umiejętności jakie już posiadają.

Wiadomo że nie powinno się przeglądać katalogów z propozycjami tego typu obozów i na ślepo wybierać obóz nie mając pewności, czy będzie się podobać dziecku, ale na przykład jest modne albo dziecko koleżanki również tam jedzie. Tego typu wyjazd ma być ponad wszystko radością dla dziecka, jakie w końcu ma wakacje i chciałoby odpoczywać. Nieodpowiednie jest zatem poszukiwanie tych wczasów, na których dziecko będzie zajmowane cały czas nudną nauką. Letnie wyjazdy szkolące muszą być tak skonstruowane, żeby dostarczać pociechom odpowiedniej dozy rozrywki. Teraz dużo młodych ludzi, szczególnie dziewczyn interesuje się jazdą konną. Jest to szczególnie intrygujący sport, w jakim najfajniejszy jest kontakt z koniem oraz szansa odkrycia różnych ciekawych terenów podczas jazdy konnej. Kiedy więc mamy dzieci w wieku szkolnym, może dobrze byłoby spytać, o wyjazd wakacyjny jak np. obozy konne. Tego typu obóz to możliwość dla dzieci, które pragną od podstaw nauczyć się jazdy konnej, oraz dla takich, którzy już coś wiedzą i umieją, jednak pragną tą wiedzę poszerzyć. Plan obozów konnych prezentuje się zazwyczaj tak, że na początku w formie pogadanek dzieci poznają teorię pielęgnacji koni, dowiadują się o nich dużo interesujących danych, potem dostają wiedzę o hippice i jej teorii. Wtedy też przychodzi czas na początkowe próby swoich umiejętności i jazdę konną pod nadzorem instruktorów.

Jest to dość proste i szybko można zyskać wiedzę o co chodzi w jeździectwie. Jednak to nie wszystko, bo obozy te zwykle realizuje się w turystycznych miejscowościach położonych w pięknych regionach, gdzie niedaleko są tereny leśne, stawy, czy morze. Oprócz tego dla uczestników przygotowywane są wycieczki po okolicy, dyskoteki, ogniska oraz wspólne gry i zabawy. To jest powodem, że trudno tam nudzić.