Internetowy poradnik

Strona główna > Ciekawe Strony > usunięcie tatuażu

usunięcie tatuażu

Poniedziałek 3 czerwca 2013, przez tatuator

Tatuowanie się jest to rodzaj przyozdabiania ciała polegający na wszczepieniu kolorowych barwników pod skórę. Od bardzo dawna była i jest to do dziś bardzo lubiana metoda wyrażania siebie lub swojej osobowości. Kiedyś był to przede wszystkim sposób na określenia kim jest dany człowiek w hierarchii społeczeństwa.

Ostatnio często zdarza się nam, iż niektórzy ludzie zostali swoimi tatuażami przyozdobieni całkiem przypadkiem lub po prostu w konsekwencji słabo przemyślanej decyzji dlatego stworzono metody ich usunięcia. Usuwanie lub przerabianie istniejącego tatuażu jest nader często zauważalnym zjawiskiem wśród naszych klientów którzy są ludźmi impulsowymi. Tacy ludzie decydują się na upamiętnienie rzeczy lub osoby na jakich po pewnym czasie przestaje im zależeć. Na przykład imiona partnerów z uprzedniego związku bądź ich portrety.
tatuaż zdjęcie
Usuwaniem tatuażu kończy się zarówno zrobienie go u tatuatorów nieprofesjonalnych którzy mogą nas oszpecić byle jak wykonanym tatuażem. Wielce popularną metodą usuwania tatuażu jest laserowy zabieg polegający w zasadzie na emitowaniu bardzo krótkich impulsów rozszczepiając tym drobinki koloru na dostatecznie drobne by organizm mógł wchłonąć. Laser wysyła sygnał o różnych długościach fal, od nich zależy który odcień barwnika rozrywa. Im fala ta jest dłuższa to bardziej ciemny pigment niszczy. Zabieg trzeba powtarzać kilka razy głównie wtedy gdy pigmentu pod skórą jest dosyć dużo. Dodatkowe powikłania można napotkać podczas gdy projekt jest wykonany przez osobę niewykwalifikowaną i pigment umieszczony jest nazbyt głęboko. Nadzwyczaj często usuwanie tatuażu jest mało przyjemnym zabiegiem toteż powinno się zastosować krem znieczulający. Po zabiegu skóra często jest popękana jednak goi się w przeciągu paru dni. Nie wolno przeprowadzać tego zabiegu u osób co przyjmują lekarstwa na krzepliwość krwi.

Alternatywną metodą usuwania tatuażu jest usunięcie przez chirurga fragmentu skóry na której widnieje tatuaż. W miejscu tym wszczepia się nowy skrawek skóry jeżeli to miejsce jest odpowiedniej wielkości. O ile natomiast nasze tatuaże są nieduże skórę po prostu się zaszywa. Każda metoda usuwania tatuażu nie będzie w 100% bezpieczna. Istnieje zawsze prawdopodobieństwo iż może zostać na przykład ślad ewentualnie blizna. Warto zastanowić się nad tym czy oby dane studio które sobie wybraliśmy jest faktycznie kompetentne i pracują w nim profesjonaliści a także czy bezsprzecznie jesteśmy pewni, iż wzorek jaki wybraliśmy chcemy mieć do końca życia na swoim ciele.