Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Przyciemniane szyby - pomysł na tuning samochodu.

Przyciemniane szyby - pomysł na tuning samochodu.

Wtorek 9 lipca 2013, przez Gucioslaw

Osoby które dbają o swoje auta, próbują korzystać z wszelkich nowości i udogodnień, które pozwalają,żeby ich samochody funkcjonowały lepiej i lepiej się prezentowały.

Ciekawym pomysłem na modyfikację samochodu w takim celu jest np. przyciemnianie szyb. Zasłonięte szyby kiedyś kojarzyły się z kryminalistami lub rozpoznawanymi politykami albo gwiazdami, chcącymi pozostać anonimowi. Obecnie czerpią z nich zwykli ludzie, bardzo chwalący sobie szanse które niosą z sobą ciemniejsze szyby.

Gdy zdecydujemy się, aby uczynić ciemniejszymi swe auto szyby, skorzystamy pewnie z gotowych folii, które do kupienia są w większości sklepów z artykułami do samochodów. Możemy zamontować je samodzielnie, chociaż też dobrym sposobem będzie dobrze wykonany montaż w odpowiednim zakładzie. Nie jest to zbyt łatwe przedsięwzięcie, wymaga ono dużo uwagi jak i dokładności. Dobrze jest też przyjrzeć się, czy szyby nie posiadają jakichkolwiek rys czy odprysków. W takiej sytuacji folia mogłaby się słabiej kleić.

Szyby samochodowe wymagają sporo dbałości, jeszcze zanim pomyślimy o ich zdobieniu w folię lub fabrycznym przyciemnianiu. Czasem na początku niezbędna jest naprawa szyb, gdy mają one rysy czy pęknięcia. Nie zawsze trzeba wówczas zmieniać całą szybę, taniej wyjdzie nam naprawa w odpowiednim zakładzie. Jeśli ubytek nie jest stary, można oczyścić go, a potem zapełnić żywicą, która przyjmuje odpowiedni kształt oraz zachowuje przezroczystość. Jest to bardzo tani zabieg, który nie zajmie dłużej ponad godzinę.

Serwis szyb samochodowych z Wrocławia: http://www.auto-glass.pl/