Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Konsola nowej generacji - XBOX ONE

Konsola nowej generacji - XBOX ONE

Wtorek 28 maja 2013, przez Sylar

Konsole nowej generacji wkraczają na rynek sieciowej rozrywki. Microsoft i Sony stają do walki, zwycięzca przejmie kontrolę nad milionami koneserów gier akcji i nie tylko. Kto zakończy rywalizację z podniesioną głową? XBOX ONE a może PlayStation 4?

W ubiegłym tygodniu koneserzy konsol obchodzili wielkie święto, ponieważ firma Microsoft po raz pierwszy zaprezentowała opinii publicznej nowego XBOX ONE. Fani z całego świata wyczekiwali dnia, w którym poznają następcę XBOX 360 oraz konkurenta dla PlayStation 4, firmy Sony. Rywalizacja weszła na nowy, kolejny poziom, ponieważ PS4 jak również XONE nie ustępują pola, developerzy postawili sobie jasny i klarowny cel - przejąć inicjatywę na rynku konsol nowej generacji.

Z punktu widzenia Polskich graczy, lepszym wyborem będzie zdecydowanie PlayStation 4, ze względu na brak blokad gier (przypisanie produkcji do danej konsoli, na podstawie chipu). W ostateczności zagorzali maniacy będą mogli przejść na gry dla dzieci, które również nie mogą narzekać na brak zainteresowania, w czasach kryzysu gospodarczego. Wracając do tematu, Microsoft stracił sporą część fanów, w dniu, w którym ogłosił restrykcyjną politykę, dotyczącą walki z piractwem lub chęcią zamiany gier w środowiskach lokalnych. Pozostaje nam liczyć na zmianę poglądów, w przeciwnym razie będziemy musieli obejść się smakiem, a w ostateczności oczekiwać na produkt firmy VALVE, który obecnie jest w ostatniej fazie testów.
Prezentacja XBOX ONE nie była jedyną tematyką konwentu firmy Microsoft, setki gości mogło podziwiać nowe gry, które oczywiście trafią tylko i wyłącznie na platformę XONE. Konkurent, Sony również nawiązał współpracę z popularnym developerem gier MMORPG, firmą Blizzard. Na owoce nie musieliśmy długo czekać, Diablo III za kilka dni trafi na konsolę PlayStation 3.

Rynek gier komputerowych może czuć się zagrożony, twórcy produkcji typu Single Player rozważają dalszą inwestycję w tego rodzaju tytułu, jedynie gry dla dzieci nadal przynoszą spore zyski, szczególnie wśród młodzieży.