Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Związki między dwojgiem partnerów wczoraj i dziś

Związki między dwojgiem partnerów wczoraj i dziś

Wtorek 17 stycznia 2017, przez admin

Oglądając programy telewizyjne poruszające społeczne problemy współczesnego społeczeństwa, na pierwsze miejsce wysuwa się sprawa nieudanych związków małżeńskich i partnerskich, w porównaniu z wcześniejszymi latami, obecne związki wypadają bardzo słabo. Obserwując małżeństwa swoich rodziców i dziadków, można się zastanawiać, dlaczego im się udało i potrafili przeżyć ze sobą całe życie. W każdym związku nawet najlepszym zdarzają się nieporozumienia i problemy, ponieważ każdy człowiek jest inny, ale kiedyś ludzie potrafili postawić dobro partnera na pierwszym miejscu, osiągnąć kompromis, aby małżeństwo przetrwało i dawało obopólne zadowolenie.

Analizując związki od początku ich powstawania, trzeba przyznać, że spotkania tak zwane randki, wyglądały inaczej dawniej a inaczej wyglądają dzisiaj, kiedyś chłopak musiał zaskarbić sobie sympatie rodziców dziewczyny, żeby mógł wyjść z nią na spacer, czuł się za nią odpowiedzialny. O seksie nie było nawet mowy, czułe spojrzenia, muśniecie rąk musiało wystarczyć aż do ślubu, może to oczekiwanie na spełnienie, pozwoliło uczuciom dojrzewać, nie wypalało się, płomień miłości był stale podsycany a pożądanie stawało się silniejsze i nikt nie myślał o zmianie partnera. Teraz ludzie żyją w pogoni za pieniądzem, przeżywają ciągły stres związany ze strachem przed utratą pracy, więc rzucają się w wir obowiązków zawodowych, spychając na dalszy plan swoje potrzeby bycia z drugim człowiekiem. Potem wracają do pustego domu, w którym nikt nie czeka, nie tęskni.

  Dawniej ludzie nie byli tak mobilni jak obecnie i spotykali się dużo rzadziej, więc pisali do siebie listy, wzdychali i nie mogli doczekać się kolejnego spotkania, Czy teraz czas rozłąki wywołuje pozytywne efekty i dobrze wpływa na związek? Nie, teraz ludzie nie mają cierpliwości, nie chcą czekać, zmieniało się poczucie moralności, łatwiejszy dostęp do uciech cielesnych, spowodował, że zarówno mężczyźni jak i kobiety decyzję o zmianie partnera podejmują szybciej. Gdzie podział się romantyzm, czułość, drżenie serca na samą myśl o zbliżającym się spotkaniu? Brak czasu na powstanie głębszych uczuć, zaiskrzenie prawdziwych emocji spowodował, że obecne związki stały się powierzchowne, wystarczy pierwsza kłótnia i związek się rozpada.

  Obecnie na rynku można wszystko dostać, wystarczy mieć pieniądze, więc wszyscy gonią za mamoną, która przysłania prawdziwe wartości, które kiedyś były na pierwszym miejscu przed wartościami materialnymi. Ludzie najbardziej cenili to, co sobą dana osoba reprezentuje a nie to ile posiada, dlatego związku miały silne podstawy, których byle burza nie mogła zniszczyć. Na pewno kiedyś występował większy podział ról, między kobietą i mężczyzną, ona musiała zajmować się domem i dziećmi a on musiał zarobić na rodzinę, teraz sytuacja się zmienia, czasami role się odwracają a czasami osiągany jest kompromis i wspólnie pracują na zaspokojenie potrzeb swojej rodziny.

 Bez względu na czasy, rozsądny model rodziny powinien skupiać się na porozumieniu i dzieleniu się obowiązkami, małżonkowie czy partnerzy, muszą spotkać się gdzieś po środku swoich pragnień i oczekiwań.

Więcej informacji
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia i związkach? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org i sprawdź to.