Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Zrelaksowany pracownik to efektywny pracownik

Zrelaksowany pracownik to efektywny pracownik

Wtorek 2 grudnia 2014, przez orzech

Umiejętność relaksowania się w dzisiejszych czasach jest bardzo cenna i pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny, osobisty i zawodowy. Idealnym sposobem na pozbycie się zmęczenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego jest masaż relaksacyjny.

Jego celem jest zmniejszenie, a następnie całkowite pozbycie się napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego. Tym samym uzyskuje się pełne rozluźnienie i odprężenie.

Masaż biurowy przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Jest on wykorzystywany jako jedna z metod terapeutycznych. Z pewnością wyleczy on obolałe i napięte mięśnie, a także sprawi, iż ciało będzie całkowicie odprężone i zrelaksowane. Ruchy przy masażu są wolne, rytmiczne i łagodne. Ich zadaniem jest bowiem uspokojenie rytmu ciała i duszy.

Po takim zabiegu wypoczęty i odprężony pracownik bez wątpienia będzie bardziej zaangażowany w pracę zawodową. Motywacja w pracy jest kwestią indywidualną i w każdym przypadku zależy od zupełnie innych czynników. Zawsze jednak zależy w dużym stopniu od kondycji psychicznej i fizycznej pracownika. Istnieją dwa rodzaje czynników, które są motywujące do pracy - czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze z nich wynikają z potrzeby bycia najlepszym w zespole, rywalizowania z innymi pracownikami. Przyglądając się wynikom pracy innych osób robimy wszystko, aby poprawić efekty własnej pracy, zwiększyć swoją wydajność bądź zdobyć nowe umiejętności. Czynniki wewnętrzne wynikają natomiast z indywidualnych potrzeb, które kierunkują aktywność.

Pracodawca, który chce zmotywować pracownika do pracy powinien zatem mieć na uwadze jego komfort. Nie wystarczy jednakże zatroszczyć się tylko o miejsce pracy, czy zapewnić szkolenia z ergonomii, ale również o jego zdrowie fizyczne i zadbać o odpowiednie formy relaksu. Powszechna jest bowiem opinia, że najlepsze efekty uzyskuje pracownik, który przychodzi do pracy wypoczęty i odprężony. Warto również zadbać o to, aby w firmie było miejsce, w którym można się rozluźnić i zrelaksować.