Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Złoto jest już niemodne

Złoto jest już niemodne

Piątek 26 kwietnia 2013, przez nowjanek

Klasyczna elegancja podobno zawsze jest w modzie, jednak nie sposób zauważyć, że złoto przestało się nosić. Dziś o klasie i elegancji częściej świadczy skromność (tzw. nobliwy wygląd) niż migotanie klejnotów.

Unikamy żółtego blasku
W dawnych czasach złoto było bogactwem, klasą, symbolem statusu społecznego i elegancji. A potem coś się zmieniło. Kobiety, zwłaszcza młode, zdecydowanie wolą nosić srebro. Nawet obrączki do ślubu wybiera się takie, by nie dawały charakterystycznego „złotego” połysku.
Fatalne trendy
Przyczyna leży na pewno w modzie na złoty – ale nie metal tylko kolor, która zapanowała wśród bardzo specyficznych grup. Po pierwsze – przeklinający blokersi ze spodniami spuszczonymi do kolan i dyndającymi na karkach podróbami złotych łańcuchów. Po drugie – panienki z wiejskich dyskotek, nie wyróżniające się ani gustem ani klasą, za to ociekające tanim fałszywym złotem. I jak tu chcieć się identyfikować z tymi, od których najczęściej bije ten znajomy blask?

Obecnie klasyczne złoto zdecydowanie lepiej sprawdza się jako sztabka inwestycyjna niż biżuteria na prezent. No, chyba że jest to prezent wybrany w porozumieniu z obdarowywanym. W każdym innym wypadku radzimy wybrać srebro, platynę, a jeśli złoto – to tylko białe – pozbawione charakterystycznego żółtego odcienia.