Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Żłobek dla zapracowanych rodziców

Żłobek dla zapracowanych rodziców

Czwartek 11 lipca 2013, przez sqnbn

Większość kobiet dzisiaj łączy rolę matki i pracownicy, dlatego po urodzeniu dziecka szybko chcą jak najszybciej wrócić do dotychczasowej pracy.

Wiedzą bowiem, że na urodzeniu dziecka świat się nie kończy, że z jednej pensji trudno byłoby zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje, a wreszcie mają swoje plany zawodowe i chcą dalej wspinać się po szczeblach kariery. Poza tym, niestety, ale realia rynku pracy są takie, że młode matki, jeśli nie chcą stracić swojej dotychczasowej posady, nie mogą pozwolić sobie na zbyt długie pozostawanie z dzieckiem w domu. Ale istnieje stosowne rozwiązanie tego problemu, i taką alternatywą jest właśnie żłobek, w którym dzieckiem zajmuje się wykwalifikowana kadra.

Żłobki działające w Warszawie, tak, jak wszędzie indziej, dzielą się na państwowe oraz prywatne. Trzeba jednakże uczciwie przyznać, że w praktyce każdy prywatny żłobek Ursynów, jak i podobne żłobki, jakie są zlokalizowane w innych dzielnicach stolicy, cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem, w wielu przypadkach nawet większym, niż odnośnie placówek publicznych. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że zazwyczaj opieka w takich żłobkach jest o wiele lepsza, żłobek prywatny może sobie bowiem pozwolić na zatrudnienie większej ilości pracowników i jednocześnie posiadających wyższe kwalifikacje, ponieważ posiada określone dochody z czesnego.

Kadra w tego rodzaju placówkach jest w pełni profesjonalna, nikt tam nie pracuje ze względu na posiadanie znajomości, lecz właśnie przez określone kompetencje. Również całe potrzebne wyposażenie jest na najwyższym poziomie, co dla młodych rodziców jest podstawą bezpiecznego i efektywnego wychowania ich maluchów. Żłobek to często jedyne wyjście dla rodziców, którzy nie mają komu powierzyć opieki nad swoim skarbem. Lecz zarazem może to być bardzo dobra inwestycja w dziecko, które dzięki lepszej opiece i różnorodnym niestandardowym zajęciom edukacyjnym, ma szansę na wszechstronny rozwój. Dzięki temu pobyt w żłobku bynajmniej nie będzie czasem straconym.