Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Zespół muzyczny na wesele - jak dokonać dobrego wyboru?

Zespół muzyczny na wesele - jak dokonać dobrego wyboru?

Poniedziałek 5 sierpnia 2013, przez Gucioslaw

Planowanie wesela to ciężka praca, zabierająca młodej parze sporo czasu. Jedną z rzeczy z którą muszą się zetrzeć jest wybór właściwego zespołu, zapewniającego muzykę na przyjęciu. Którymi kryteriami kierować się w trakcie wyboru, aby być później w pełni zadowolonym?

To, na co najpierw nierzadko zwracamy uwagę to kwestie finansów. Im większy zespół, im bardziej zróżnicowane ma instrumenty i repertuar, tym droższej ceny można się spodziewać. Ale nie w każdym przypadku duży zespół wróży przyjemniejszą zabawę. Przez to kolejną kwestią na jaką warto zwrócić uwagę, jest doświadczenie zespołu. Nie wystarczą zdolności muzyczne, osoby te powinni posiadać także obycie do prowadzenia wesel, bo najczęściej spełniają oni również funkcję wodzirejów. Z tego powodu osoby z zespołu powinny być komunikatywne oraz umieć sobie poradzić w różnorodnych sytuacjach.

To jakiego rodzaju zamówimy zespół weselny może zależeć także od jego repertuaru. Przed szukaniem kapeli zazwyczaj określa się który typ muzyki byłby najlepiej widziany na weselu, a niektóre kapele trzymają się wybranego stylu muzycznego, przez co wybór się zawęża. Rodzaj muzyki zawsze warto dobrać nie tylko do wyborów narzeczonych, lecz i do gości.

Gdy grupa może przedstawić swoją płytę demonstracyjną lub witrynę www, możemy sporo się dowiedzieć na jego temat. Choćby sam styl strony może wiele powiedzieć. Oglądając nagrania z wesel na jakich gościł zespół, warto podejrzeć sposób przeprowadzenia oczepin – czy konkurencje proponowane przez grupę są zabawne, czy raczej żenujące. Największą porcję danych o sprawdzanym zespole zdobędziemy jednak w osobistym kontakcie z osobami z zespołu. Już pierwsza wymiana maili lub telefonów może parę zniechęcić lub zachęcić. W trakcie spotkania z zespołem musimy mieć możliwość obejrzenia obszerniejszych filmów z ślubów na jakich on był.

Gdy już dany zespół wydaje się odpowiedni, dobrze jest z nim dokładnie określić jak będzie wyglądać weselna zabawa. Jak długo będą trwały bloki muzyczne oraz przerwy, jaki kapela zaproponuje plan występów i czy możemy go w jakimś stopniu zmienić. Jeśli występują jeszcze jakieś niejasne kwestie, warto pytać jeszcze przed nawiązaniem umowy. To daje gwarancję satysfakcji z usług zespołu.

www.alltherage.pl - strona internetowa zespołu muzycznego z Wrocławia.