Internetowy poradnik

Strona główna > Kultura > Zegarek Doxa a jego rys historyczny

Zegarek Doxa a jego rys historyczny

Wtorek 11 sierpnia 2015, przez Bartek Cisowski

Zegarek doxa powstał w 1889 roku w samym centrum Neuchatel w górach Jura. Założyciel marki George Ducommun zmarł w 1936 roku. Co ciekawe, George pochodził z bardzo ubogiej rodziny. Miał aż trzynaścioro rodzeństwa.

JPEGDucommun pracę zawodową w zegarkach zaczął już w wieku 12 lat. To dzięki swojej de terminowości w wieku 20 lat mógł otworzyć mały zakład zegarmistrzowski, by później dzięki ciężkiej pracy móc stworzyć zegarek doxa, który zyskał miano bardzo dobrych niezawodnych zegarków. W domu, w którym mieszkał Ducommun do dzisiaj znajduje się światowej sławy muzeum. Zegarek doxa znany jest na całym świecie do dnia dzisiejszego.
Przez ponad 120 lat zegarek doxa stał się niedoścignionym wzorem piękna. Dzięki licznym nagrodom i wyróżnieniom marka doxa wyrobiła sobie opinie jednej z najbardziej precyzyjnych i jakościowych zegarków na całym świecie. Zegarek doxa to niepowtarzalne dzieło sztuki. Do każdego zegarka dodawane jest eleganckie pudełko, które idealnie dopasowane jest do każdego modelu zegarka. Zegarek doxa to połączenie klasycznej elegancji. Wszystkie zegarki słyną z tego, że do każdego modelu zegarka podchodzoną indywidualnie i dobierano odpowiednio skomponowane elementy, które idealnie były spasowane. Materiały wykorzystywane do produkcji także były z bardzo wysokich półek.
Ducommun posiadał niezwykle szeroką wiedze na temat zegarków. Najbardziej prestiżową i zarazem charakterystyczną linią liniom zegarków doxa jest linia Grafic, która powstała przy współpracy szkoły wzornictwa Bauhaus. Zegarek doxa wyróżnia na rynku wyjątkowy design, który stał się ikoną design w XX wieku .
Proste geometryczne kształty, subtelne piękno i kontrast to charakterystyczne cechy linii Style. Natomiast linia Chic to model marki doxa przeznaczony dla Pań. Jeżeli, któraś pań pragnie podkreślić swoje piękno oraz wyjątkowość powinna bez zastanowienia do swojej garderoby dołączyć zegarek doxa.