Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Zdrowie z morza

Zdrowie z morza

Czwartek 31 marca 2016, przez alfred.p

Od dawna wiadomo, że mikroalgi morskie są źródłem wielu dobroczynnych substancji. Jedną z najlepiej znanych i przebadanych alg jest oczywiście spirulina, która gwarantuje nam zdrowie prosto z morza.

Ta niepozorna alga jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka, a a także witamin. Zwłaszcza tych z grupy B, E oraz beta karotenu. W spirulinie znajdziemy także cenne pierwiastki, takie jak miedź, mangan, selen, cynk oraz żelazo. To dobry wybór dla osób, które nie jedzą mięsa, a chcą żeby ich dieta była zdrowa i zrównoważona.

Na jakie dolegliwości pomaga spirulina? Kto powinien ją stosować?

Specjaliści uważają, że ta niepozorna alga pomaga oczyścić nasz organizm ze szkodliwych toksyn. Poprawia działanie naszego metabolizmu oraz wspomaga proces trawienia. Spirulina jest uznawana za silny antyoksydant, dlatego warto ją stosować w kuracjach przeciwnowotworowych.

Pozytywnie wpływa na produkcję przeciwciał, które wspomagają nasz organizm w walce z infekcjami. Spirulina jest także pomocna w walce z innymi chorobami przewlekłymi. Jej zażywanie obniża poziom cukru i szkodliwego cholesterolu. Ta niepozorna alga pomaga walczyć z nadmiarem kilogramów. Zawarta w niej fenyloalanina wpływa na zmniejszenie apetytu.

Gdzie kupić spirulinę i jak ją zażywać?

Spirulinę można kupić w postaci tabletek, praktycznie w każdym sklepie, który oferuje suplementy diety, na przykład na spirulina-sklep.com.pl. Zalecana jest pacjentom, którzy walczą z osłabieniem organizmu oraz anemią. Sproszkowaną spirulinę najczęściej wykorzystuje się jako składnik maseczek i kremów.