Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Zasady stylu miejskiego

Zasady stylu miejskiego

Piątek 1 lipca 2016, przez Marek Konieczny

Jeszcze stosunkowo niedawno kobiety codziennie zakładały na siebie gorsety, obcisłe suknie i niewygodne, ciężkie bluzki pełne falban. Robiły to, by prezentować się nienagannie i nie myślały wtedy o swoim wyglądzie. Dziś jednak nastały zupełnie inne czasy i wszyscy wolimy ubierać się tak, aby było nam wygodnie. Komfortowe ubrania oferuje więc nie tylko moda męska, ale również i moda damska, a kobiety chętnie w z niej korzystają. Jeśli więc chce się połączyć wygodę ze szykiem, wystarczy zainteresować się stylem miejskim. Jakie są więc jego zasady?

Po pierwsze, jest to styl, który koniecznie musi gwarantować osobom niewątpliwą wygodę. Takie ubrania nie mogę być więc sztywne, proste i niewygodne. Rezygnuje się przy tym z ciężkich materiałów, takich jak sztruks, który jest nieprzyjemny w dotyku. Ubrania miejskie są wykonywane z lekkich tworzyw, czyli np. z lnu bądź bawełny. Materiały te są przyjemne w dotyku i bardzo wygodnie się je nosi. Dzięki temu nie ograniczają one ruchów i można spędzić w takich ubraniach nawet cały, długi dzień. Dodatkowo, ubiór miejski zwykle jest dość luźny. Odzież w tym stylu nie jest więc pod żadnym pozorem dopasowana, obcisła i przylegająca do ciała. Lepiej sprawdzają się za to ubrania oversizowe, czyli takie w zbyt dużym rozmiarze. Muszą one delikatnie otulać ciało, a nie je opinać. Na taką samą odzież powinny stawiać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą wprowadzić styl miejski do swojego ubioru. Wystarczy zrezygnować z legginsów i topów oraz koszul, na rzecz bluz, dresów i dżinsów.

Oczywiście ważna jest także kolorystyka poszczególnych ubrań. W końcu w każdym stylu przeważają pewne barwy, których należy się trzymać i nie inaczej jest w przypadku stylu miejskiego. To w nim zdecydowanie króluje czerń. Jest to w końcu jeden z praktyczniejszych kolorów, gdyż pasuje do każdej, innej barwy. Ciemny ubiór miejski przy okazji wyszczupla sylwetkę, także figura nabiera wtedy ładnych proporcji. Dobrze sprawdzą się także wszelkie odcienie zieleni, brązu i beżu, czyli barwy kamuflujące. A z czego należy zrezygnować? Przede wszystkim z ubrań jasnych, a szczególnie tych białych. Są one przecież bardzo niepraktyczne, gdyż szybko mogą się zaplamić.

Dodatkowo, luźny styl charakteryzują także pewne, powtarzalne motywy. Jednym z nich jest oczywiście kratka, która od lat pojawia się na różnorodnych ubraniach. Kraciasta koszula uzupełni więc miejską stylizację jak nic innego. Wcale nie trzeba jej przy tym zapinać, bo można tylko zarzucić ją na ramiona bądź przewiązać w pasie. Dzięki temu stylizacja będzie wyglądać bardzo naturalnie, luźno, a wręcz nonszalancko.


Stylem miejskim zdecydowanie warto się zainteresować. Tego typu trendy są przecież najwygodniejsze i gwarantują komfort, na którym zależy każdemu z nas. Dodatkowo, odzież miejska na każdym prezentuje się dobrze, ponieważ nie opina ciała, a tylko delikatnie je otula. Najczęściej w stylu przeważają ciemne barwy, które przy okazji wyszczuplają sylwetkę. Każdy w takim stroju poczuje się więc świetnie.

czytaj więcej na http://fashion4men.pl/luzny-styl-kiedy-mozna-ubierac-sie-na-luzie-i-jakie-panuja-trendy-w-tym-stylu/