Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > Zalety lokalnego pozycjonowania

Zalety lokalnego pozycjonowania

Skuteczne działania w lokalnym pozycjonowaniu stron.

Środa 30 grudnia 2015, przez Artsites

Pozycjonowanie stron internetowych na skalę lokalną to przede wszystkim rozwiązanie gwarantujące nam stosunkowo szybkie efekty przy dość niskich nakładach. Rzecz jasna znajdą się frazy kluczowe o większym stopniu konkurencyjności, a co za tym idzie, konieczne będzie zwiększanie nakładów, a i czas niezbędny na osiągnięcie pożądanych efektów, może ulec wydłużeniu, niemniej jednak możemy tutaj założyć, iż w przypadku lokalnych kampanii pozycjonowania stron, mamy mniejszy poziom trudności niż w przypadku kampanii ogólnokrajowych, czy też zagranicznych. Zobaczmy jednak, dlaczego właściwie tak się dzieje, i w jaki sposób podejść do pozycjonowania na skalę lokalną, aby odnieść dość szybko oczekiwane rezultaty.

Różnice między pozycjonowaniem ogólnym a lokalnym.

Podstawową różnicą jaka ma miejsce pomiędzy działaniami w pozycjonowaniu lokalnym a ogólnym jest zasięg działania. W tym pierwszym przypadku mamy dość wyraźnie ograniczony zasięg, zaś w przypadku drugim, nasza promocja dotyczy całego kraju. Ogólnie możemy tutaj stwierdzić że pozycjonowanie lokalne charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Stosowane jest w przypadku kiedy produkt lub usługa ma charakter typowo lokalny (warsztat samochodowy, firma budowlana)
  • Jest tańsze w przeprowadzeniu
  • Mamy niższy poziom konkurencji.
  • Szybciej osiągniemy pierwsze efekty działań

W przypadku zaś kampanii pozycjonowania na skalę krajową, trzeba się będzie liczyć z wyższymi kosztami, oraz dłuższym czasem, niezbędnym do osiągnięcia odpowiednich pozycji.

Jak przeprowadzić lokalną kampanię pozycjonowania?

Każdą kampanię pozycjonowania rozpoczynamy od analizy samej strony i istotnych dla niej słów kluczowych, które staną się jednocześnie słowami kluczowymi, dla których będzie przeprowadzać lokalne pozycjonowanie w Rybniku. Trzeba będzie także przeprowadzić optymalizację strony internetowej, aby osiągnąć skuteczność i efektywność działań. Musimy w końcu osiągnąć efekt w którym strona i jej treść będą odzwierciedlane w frazach kluczowych dla których przeprowadzamy kampanię pozycjonowania. Dopiero w następnej kolejności możliwe jest przeprowadzanie pozyskiwania linków na większą skalę, aczkolwiek trzeba tutaj także mieć względzie iż w wielu sytuacjach nie możemy pod żadnym pozorem przesadzić z pozyskiwaniem linków. Trzeba równomiernie zadbać o przyrost wartościowych linków prowadzących do strony, z uwzględnieniem fraz kluczowych, ale i linków branżowych, promujących samą markę czy też nazwę firmy, bowiem w przeciwnym przypadku można się dość łatwo narazić na kary ze strony algorytmu wyszukiwarki Google.

Podsumowanie

Jednym słowem przeprowadzenie działań związanych z pozycjonowaniem stron na skalę lokalną jest dość skomplikowane, aczkolwiek i tak łatwiejsze niż w przypadku skali ogólnokrajowej. Najlepiej jednak będzie skorzystać z usług doświadczonych firm takich jak Innveo.pl z Rybnika, gdzie z całą pewnością będziemy mogli liczyć na zdecydowanie lepsze efekty działań pozycjonujących niż w przypadku przeprowadzania działań samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi.