Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Zalety kotłów gazowych

Zalety kotłów gazowych

Poniedziałek 26 maja 2014, przez alfred.p

Coraz więcej osób docenia zalety ogrzewania gazowego, dlatego systematycznie rośnie wykorzystanie kotłów gazowych do ogrzewania domu. Jeśli zastanawiamy się jaki system ogrzewania wykorzystać w naszym domu, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę właśnie ogrzewanie gazem.

Możliwość zamontowania kotła gazowego powinna zainteresować przede wszystkim osoby, którym zależy na oszczędności miejsca. Jeśli budujemy nieduży dom i każdy metr kwadratowy przestrzeni chcemy wykorzystać w jak najlepszy sposób, kocioł gazowy będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ w zasadzie nie wymaga od oddzielnego pomieszczenia, także na składowanie opału. Ze względu na dużą czystość eksploatacji, czyli brak popiołu i sadzy, kotły gazowe mogą być montowane we wszystkich pomieszczeniach, na przykład w łazience lub kuchni. Mały kocioł tego typu nie zajmuje dużo miejsca i może zostać na przykład podwieszony na ścianie.

Kolejna zaleta to mała ilość uwagi, której wymaga na co dzień ogrzewanie domu w przypadku korzystania z kotła gazowego. Jest to cecha, która z pewnością przypadnie do gustu przede wszystkim osobom spędzającym dużo czasu poza domem. Wystarczy, że ustawimy odpowiednio parametry systemu i w zasadzie nie musimy troszczyć się o resztę, a w pomieszczeniach zawsze będzie panowała odpowiednia temperatura. Nie musimy także zajmować się kupnem i rozładunkiem materiałów opałowych.

Kolejną zaletą kotła gazowego jest mała ilość zanieczyszczeń, które powoduje spalanie gazu. Dzięki temu ogrzewanie gazem jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Mała ilość spalin sprawia również, że korzystanie z kotła gazowego nie wymaga często budowania komina. Takie rozwiązanie nie odpowiada wielu osobom ze względów estetycznych, jednak pozwala na zaoszczędzenie konkretnych pieniędzy, co może również wpłynąć na decyzję o wyborze ogrzewania gazem.

Jeśli interesuje nas montaż kotła gazowego, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić możliwość podłączenia się do instalacji gazowej oraz oszacować z jakimi kosztami będzie się to wiązało. Może okazać się, że podciągnięcie gazu do działki, na której budujemy dom będzie wymagało rozbudowy gazociągu, a to pociągnie za sobą znaczne koszty. Podłączenie gazu i montaż kotła wymagają oczywiście również wykonania odpowiedniego planu oraz uzyskania pozwoleń, co niestety wiąże się z mozolnym załatwianiem formalności i długim oczekiwaniem na decyzje urzędników. Niestety tej procedury, tak jak innych formalności związanych z budową domu, nie da się w żaden sposób ominąć.

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji? THERMAGEN - zapytaj eksperta o wybrany kocioł gazowy!