Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Zalety i wady rolet drewnianych

Zalety i wady rolet drewnianych

Poniedziałek 18 maja 2015, przez alfred.p

Sklepy z wyposażeniem wnętrz co roku odnotowują wzrastające zainteresowanie Polaków roletami z drewna. Są to rolety o naturalnym pięknu, które nadają pomieszczeniom ciepła i przytulności. Drewno samo w sobie jest ozdobą pomieszczeń, dlatego właśnie rolety drewniane robią taką furorę. Piękne okna z roletami, na których widać podkreślone słoje nadają wnętrz naturalnego uroku i doskonale komponują się z drewnianymi meblami.

Drewniane rolety jednak nie pozbawione są też wad. Do podstawowych wad należy fakt, że rolety z drewna łatwo ulegają odkształceniom. Słoje mają zmienny układ - z czasem powiększają się i niektórym może to nie odpowiadać. Poza tym, istnieje dość ograniczona liczba kolorów, które można zastosować we wnętrzach jeśli chodzi o drewniane rolety.

Uwaga! Pamiętajmy, że drewnianych rolet absolutnie nie powinno się w ogóle instalować w pomieszczeniach, w których jest podwyższony poziom wilgotności.

Co prawda w przypadku rolet drewnianych, można wybrać grubość drewna, z których będzie składała się całość, ale mimo wszystko rolety z drewna będą zdecydowanie cięższe niż jakiekolwiek inne rolety. Zmniejsza to możliwości instalowania rolet tego rodzaju na oknach o bardzo dużej powierzchni.

Poza tym, żaluzje i rolety z drewna dość dużo ważą. Dlatego nie można zainstalować ich na niektórych typach okien. Tego problemu zupełnie nie ma, jeśli mamy do czynienia z żaluzjami i roletami wykonanymi z materiału, a także z aluminium. Poza tym, za roletami z materiału lub aluminium przemawia ogromne bogactwo barw i kolorów, które można zastosować.

Rolety tego rodzaju można instalować bezpośrednio na skrzydle okna, dzięki czemu niekonieczne jest specjalne wiercenie otworów do przyczepienia rolety. Zmniejsza to nakład pracy i pozwala na oszczędności.

Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu osłonami okiennymi, to bardzo dobrze wykonane i przede wszystkim wysokiej jakości rolety i żaluzje marki Krakżal we Wrocławiu znajdziemy na www.krakzalwroclaw.pl.