Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Zakwaterowanie w Krakowie

Zakwaterowanie w Krakowie

Sobota 13 maja 2017, przez mariuszc

Nie łatwo o zakwaterowanie w Krakowie z dnia na dzień, dlatego też zaleca się rezerwować nocleg kilka dni wcześniej, aby mieć pewność na znalezienie wolnego pokoju, apartamentu, czy mieszkania.

Decydują się na przybycie do Krakowa niezależnie w jakim celu, turystycznym, biznesowym czy innym warto pomyśleć już dużo wcześniej o zakwaterowaniu. Kraków jest chyba najbardziej obleganym miastem w Polsce przez obywateli i turystów z całego świata. Szczególnie, gdy jest okres akademicki, to miasto wręcz tętni życiem. Dlatego też mimo iż jest bogata baza noclegowa, to często wolnych miejsc wręcz brakuje.

Co zatem robić? Otóż odpowiedź jest prosta. Gdy decydujesz się na przyjazd bądź przylot do Krakowa zaplanuj kilka dni wcześniej nocleg. Wtedy dużo łatwiej zarezerwować pokój, mieszkanie bądź apartament w przystępnej cenie. Firmy noclegowe mając dużo wolnych pokoi specjalnie zaniżają cenę, aby zdobyć klientów. Gdy ilość wolnych miejsc maleje, to sytuacja się odwraca i ceny rosną.

Warto też sobie odpowiedzieć na pytanie, czy decydować się na wynajem długoterminowy mieszkania, czy może krótkoterminowy. Czasem może przydarzyć się taka sytuacja, że będziemy zmuszeni przedłużyć pobyt np. ze względu na dodatkowe obowiązki w pracy lub w sytuacji, że pobyt nam tak się spodoba, że będziemy chcieli zostać nieco dłużej. Gdy przyjdzie nam szukać noclegu z dnia na dzień może już nie być kolorowo z wolnymi miejscami, dlatego należy wszystko dokładnie przemyśleć.