Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Zakupy dla noworodka

Zakupy dla noworodka

Czwartek 12 lutego 2015, przez Marek Konieczny

Potrzeby Twojego dziecka są dla nas istotne! Pragniemy towarzyszyć Wam w tej podróży przez początkowe fazy życia i przeżywać razem z Wami te pierwsze uśmiechy.
Liczysz się Ty i Twoje niemowlę i chcemy cię wesprzeć w staraniach i dopieszczać malucha w jego przytulnym pokoiku.

Przyjście na świat potomka, szczególnie tego pierwszego, to dla rodziców bardzo duże szczęście i niezliczone pozytywne emocje. Czas oczekiwania na pojawienie się dziecka warto więc przeznaczyć na odpowiednie przygotowanie się do tego momentu - zarówno te mentalne, jak i bardzo prozaiczne, w postaci niezbędnych do dokonania zakupów.

Zapraszamy do sklepu Senna Sówka!

Aby już po narodzeniu dziecka i pojawieniu się jego w naszym domu nie musieli tracić cennych chwil na bieganie po sklepach trzeba już za w czasu, najlepiej już na kilka miesięcy przed terminem rozwiązania, zastanowić się nad przedmiotami, jakie będą potrzebne, czy wręcz niezbędne, w pierwszych miesiącach naszej opieki nad noworodkiem.

A te będą bardzo, ale to bardzo prozaiczne - przede wszystkim odpowiedni zapas pieluch, środków pielęgnacyjnych, chusteczek, ubranek, pościeli. Do tego łóżeczko, podkład do przewijania, rożki dla niemowląt (do zawijani), ręczniki kąpielowe, wanienka do kąpieli ze stojakiem. Nie można także zapomnieć o zabawkach, wszelkiego rodzaju przytulankach, gryzakach, misiach.

Pozostańmy jednak przez chwilę przy miejscu do spania młodego człowieka. W pierwszych miesiącach życia, gdy dziecko nie jest jeszcze w pełni świadome swoich ruchów, warto zaopatrzyć się w ochraniacz do łóżeczka, zabezpieczający maleństwo przed przypadkowymi uderzeniami o jego konstrukcję. Przydatny może być także przybornik do łóżeczka, dzięki któremu będziemy mieli możliwość zachowania porządku.

Nieodzowne będą także akcesoria do karmienia, nawet mimo tego, że zazwyczaj matki planują karmić dziecko piersią. Należy więc pamiętać o zakupie: butelek, podgrzewacza, laktatora (najlepiej elektrycznego), czy też pojemników do przechowywania odessanego mleka.