Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Zakład kamieniarski w Katowicach

Zakład kamieniarski w Katowicach

Poniedziałek 24 czerwca 2019, przez admin

Usługi kamieniarzy są w Polsce bardzo popularne. W dużym stopniu wynika to z naszej kultury i dbałości o miejsce wiecznego spoczynku zmarłych. Po zorganizowaniu pochówku dla bliskiego zmarłego, już kilka tygodni później można zamówić nagrobek. Czy jednak usługi kamieniarza zwężają się tylko i wyłącznie do tej branży? Oczywiście nie?

Usługi kamieniarza z Katowic
Zakłady kamieniarskie to zakłady, w których można zrealizować różnego rodzaju usługi na zamówienie wykonane z różnych rodzajów kamienia. Najbardziej popularne są rzecz jasna nagrobki. Tutaj kamieniarze mają bardzo duże pole do popisu, mogą tworzyć bryły nagrobków bardzo oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, ale też klasyczne, które są najczęściej zamawiane przez klientów. Dobry zakład kamieniarski Katowice oferuje oczywiście nie tylko szeroki wybór nagrobków, ale też kompleksową realizacją tej usługi. Może zatem mieć miejsce modernizacja starego grobu, tak by w jednym miejscu spoczywali wszyscy bliscy członkowie rodziny. Zakłady kamieniarskie współpracują z osobami zajmującymi się robieniem tak zwanych piwniczek grobowych, a także oferują szeroki zakres spersonalizowania płyty. Tworzy się zatem indywidualnie dobrane grawery i rzeźby, na płytę nanosi się zdjęcia.

Co jeszcze można zrealizować u kamieniarza
Chociaż kominiarze zwykle spotykają się właśnie z tego typu tradycyjnymi zamówieniami, do zakładu kamieniarskiego warto wybrać się też w celu realizacji innych usług. Kominiarze operują szerokim zakresem różnych tańszych oraz droższych kamieni i materiałów imitujących. To właśnie u nich można zamówić na przykład płyty marmurowe do zrealizowania blatów do kuchni. Kamieniarze posiadają odpowiednią infrastrukturę do przycinania takich płyt i robienia ich na wymiar. To coraz częściej zamawiana usługa, bo Polacy naprawdę rozkochali się w kamieniu jako elemencie wykończenia wnętrza. Najpiękniejsze marmury można znaleźć tylko w dobrym zakładzie kamieniarski, który współpracuje z producentami z całego świata,
z krajami słynącymi z wydobycia marmuru ( na przykład z Hiszpanii).