Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Zajść w ciążę i nie zwariować

Zajść w ciążę i nie zwariować

Środa 15 maja 2013, przez Sygin

Jak pokazują statystyki, dzisiaj w ciążę wcale nie jest tak łatwo zajść. Stresy związane z trudnością przeżycia w kapitalistycznym stresie, niedobór czasu oraz obawy przed odpowiedzialnością, jaka jest związana z rodzicielstwem sprawiają, że coraz mniej Europejczyków decyduje się na potomstwo.

Natomiast z drugiej strony pojawia się coraz więcej możliwości dla ludzi chcących przedłużyć gatunek – rozwinięta medycyna, świadczenia socjalne, szkoła rodzenia, profesjonalne żłóbki. Krótko mówiąc, znacznie łatwiej jest urodzić dziś, niż choćby w poprzednim półwieczu.

Jak przełamać się do tej decyzji? Wystarczy, że uświadomimy sobie, jak wiele czynników związanych ze współczesnym postępem jest w stanie pomóc nam w przejściu przez ciążę i początek macierzyństwa w lżejszy sposób. Istnieje ogromna dawka wiedzy w internecie, gdzie możemy dowiedzieć się niemal wszystkiego o każdym etapie ciąży. Szereg for dyskusyjnych sprawia, że możemy skontaktować się z parami lub samodzielnymi matkami, które są na tym samym etapie życia, co my. Dzięki temu poszerza się krąg ludzi, mogących wspierać się radą, jak też informacją, a nawet samym towarzystwem.

Popularne również stają się lokale przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz świeżo upieczonych matek. Godziny otwarcia oraz menu dostosowane są do potrzeb kobiet karmiących piersią. Wewnątrz można znaleźć łagodny wystrój i dużą ilość zabawek, spośród których każde niemowlę znajdzie coś dla siebie. Żywy kontakt z kobietami posiadającymi te same problemy w znaczny sposób obniża stres i tworzy poczucie wspólnoty, zmierzanie do wspólnego celu, jak też i zwiększa odczuwanie sensu własnej sytuacji. Dzięki odwiedzaniu takich miejsc, stworzonych specjalnie dla ciężarnych kobiet i matek, podróż przez macierzyństwo staje się coraz lżejszą przejażdżką.

Poprzez rozwój informacji oraz dostęp do osiągnięć wielu kultur, możemy potraktować macierzyństwo na wiele sposobów. Na przykład zamiast kupowania drogiego wózka, dziecko można nosić w hinduskiej chuście. Są one łatwo dostępne niemal każdym sklepie specjalizującym się w produktach nawiązujących do wschodnich tradycji. Dzięki różnorodności, w jakiej obecnie żyjemy, możemy wybrać taki sposób macierzyństwa, jaki najbardziej odpowiada naszym przekonaniom oraz upodobaniom.

Warto też wspomnieć, że współczesne matki mogą liczyć na opiekę, jakiej nie miały jeszcze dwa pokolenia wcześniej. Wyedukowany i rzetelny ginekolog jest teraz w zasięgu każdej kobiety, a produkty spożywcze przygotowane dla kobiet również są ogólnodostępne i w pełnej krasie. Każdy rodzaj diety jest dziś możliwy do praktykowania, dzięki czemu nasze dziecko, zarówno w fazie płodu, jak i potem, posiada swobodny dostęp do witamin oraz środków niezbędnych dla poprawnego, zdrowego rozwoju.

Wydawałoby się więc, że nie pozostaje nam nic innego, jak zakładać rodziny i zwiększać przyrost naturalny w Europie. Pozostają już tylko problemy natury ekonomicznej, lecz tutaj każda matka musi niestety radzić sobie na własną rękę.