Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > Zadbaj o biznes - pozycjonuj swoją stronę

Zadbaj o biznes - pozycjonuj swoją stronę

Piątek 2 maja 2014, przez admin

Każdy początkujący przedsiębiorca wie, że powodzenie jego biznesu zależy od reklamy i metod dotarcia do klienta. Jednym z najpopularniejszych mediów jest obecnie internet oraz strony www. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w obecnych czasach każdy może założyć swoją działalność oraz utworzyć stronę internetową, w związku z czym coraz trudniej jest się przebić do świadomości odbiorców. Dlatego właśnie każdy, kto chce próbować swoich sił w biznesie, powinien na początek dowiedzieć się, jak pozycjonować strony.

Jeżeli mamy możliwości i środki finansowe, warto zlecić pozycjonowanie profesjonalnej firmie, która przygotuje stronę od podstaw i zadba o jej wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak nasz budżet na razie nie pozwala na poproszenie o pomoc specjalistów, możemy zająć się tym sami. Tym, co jest szczególnie istotne, jest przejrzystość i prosta struktura strony. Warto zadbać o powiązania pomiędzy poszczególnymi podstronami.

Kolejnym punktem jest treść - na wysokie wyniki mogą liczyć te strony, na których znajdują się niepowtarzalne treści, unikalne artykuły i przede wszystkim wartościowe informacje. Jeżeli strona jest odpowiednio prowadzona, zdecydowanie łatwiej zadbać o kolejny punkt - zdobywanie linków z innych stron. Im więcej osób odwołuje się na swoich portalach bądź blogach do naszej strony, im częściej jesteśmy polecani, a nasz link zamieszczany, tym większe mamy szanse na uzyskanie satysfakcjonujących wyników. Oczywiście nie musimy czekać, aż ktoś wyłowi nas spośród miliona podobnych stron - warto zacząć się reklamować, nawiązać kontakt z kolegami z branży, postarać się o dotarcie do jak najszerszej rzeszy odbiorców.

Wraz z rozwojem strony i zainteresowania tematyką pozycjonowania z coraz większą łatwością przychodzi zdobywanie kolejnych informacji i stosowanie ich w praktyce. Najistotniejsze, żeby zacząć - a potem każdy kolejny krok przybliża nas do pozycji numer jeden.

Tomasz Wydra, autor: www.wydra.waw.pl/blog-seo/