Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Wyższość leczenia ziołami nad farmakologią.

Wyższość leczenia ziołami nad farmakologią.

Dlaczego leczenie ziołami jest bezpieczniejsze od leczenie farmakologicznego?

Sobota 30 stycznia 2016, przez Artsites

O wyższości ziołolecznictwa nad farmakologią było z cała pewnością już dość sporo tekstów, niemniej jednak w większości z nich nie zwrócono uwagi na kwestię zdecydowanie najbardziej istotną z punktu widzenia każdego leczącego się człowieka. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o różnice w składzie oraz o kwestie bezpieczeństwa leczenia, które stoi na zdecydowanie wyższym poziomie w przypadku ziołolecznictwa. Zobaczmy wobec tego, dlaczego leczenie ziołami jest bezpieczniejsze dla naszego organizmu, oraz skąd bierze się wysoki poziom skuteczności terapii opartych o lekarstwa ziołowe. Przekonajmy się, iż leczenie ziołami wcale nie jest reliktem przeszłości, tylko kolejnym krokiem naprzód w odkryciach współczesnych technologii.

Dlaczego zioła są bezpieczniejsze?

Wyższy poziom bezpieczeństwa leków ziołowych wynika przede wszystkim z faktu tego, iż w ich przypadku nie mamy do czynienia z lekarstwami posiadającymi w swoim składzie różnorodnych dodatków chemicznych, odpowiadających tylko i wyłącznie za przedłużenie okresu przydatności do spożycia, jak to ma miejsce w przypadku leków farmakologicznych. Składniki te, w wielu przypadkach okazują się być szkodliwe dla naszego zdrowia, a już w szczególności przy długotrwałym zażywaniu. Stosując na ten przykład, odpowiednio dobrane leki ziołowe pomocne na przeziębienie, nie musimy się martwić, że jednocześnie będziemy obciążać naszą wątrobę, każąc jej trawić wiele substancji chemicznych. Leki ziołowe w tym przypadku, jak zresztą w każdym innym są bezpieczne, lekkostrawne, a przede wszystkim w pełni naturalne, co z kolei gwarantuje szybki poziom przyswajalności substancji leczniczych.

Przypadki, w których zioła charakteryzują się wyższym poziomem skuteczności.

Choroby, schorzenia i dolegliwości, w których przypadku zioła wykazują większą skuteczność, zajmują całkiem sporą listę, aczkolwiek trzeba tutaj zdać sobie sprawę, iż każdorazowo będzie to podlegać ocenie lekarza medycyny, który ustali poziom zaawansowania choroby, jej stadium, a następnie ustali, czy w danym przypadku możliwe jest skuteczne leczenie z zastosowaniem samych tylko lekarstw ziołowych.

Samodzielne podejście do ziołolecznictwa.

W wielu przypadkach chorobowych, możemy jednak dość bezpiecznie i skutecznie podjąć samodzielną terapię ziołową, aczkolwiek wymagana będzie tutaj pewna wiedza z zakresu ziołolecznictwa. Warto na ten przykład wiedzieć, jak nazywają się poszczególne zioła, jakie warto stosować przy wypadaniu włosów, przy gorączce, czy też przy bólach głowy, aby móc skutecznie dobierać terapię ziołową do konkretnego przypadku. Niemniej jednak, zawsze, w przypadku, kiedy dolegliwości nie ustępują, koniecznością będzie wizyta u specjalisty, który będzie w stanie sprawdzić, na jakim stadium rozwojowym choroby się znajdujemy, i w jaki sposób możliwe będzie pełne wyleczenie.