Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Wytwarzanie brykietu z trocin.

Wytwarzanie brykietu z trocin.

Sobota 31 października 2020, przez Artsites

Brykiet z trocin, to obecnie jeden z lepszych i bardziej ekologicznych materiałów opałowych. Tym bardziej, iż ogrzewanie domów węglem powoli będzie absolutnie zabronione. Pozostanie nam jedynie ekogroszek, który jak wiadomo jest kosztowny, a przy tym wszystkim kotłownia wcale nie jest czystsza niż przy paleniu węglem typu orzech. Coraz więcej firm decyduje się także na wytwarzanie brykietu z trocin. Przede wszystkim firm, które mają dostęp do odpadu produkcji tartacznej czy stolarskiej. Takie odpady czyli wszelkiego rodzaju wióry, ścinki, trociny, to idealny materiał wsadowy do wytwarzania brykietu. Oczywiście zanim będzie możliwe wytwarzanie brykietu z trocin, trzeba będzie przygotować niezbędna infrastrukturę, stworzyć odpowiednie warunki do produkcji.

Wytwarzanie brykietu z trocin a odpowiednia infrastruktura.

Pierwszym krokiem w celu przygotowania do produkcji brykietu z trocin będzie zadbanie o odpowiednią infrastrukturę. Chodzi tutaj o pomieszczenia magazynowe oraz produkcyjne, w których będzie można zagwarantować odpowiednie warunki do przechowywania zarówno materiału wsadowego do produkcji, jak i gotowego brykietu z trocin. Pomieszczenia te powinny zapewnić zabezpieczenie przed negatywnym wpływem wilgoci, tak na materiał wsadowy, jak i na gotowy wyrób. Wilgoć jest tutaj bowiem największym zagrożeniem zarówno dla samej produkcji brykietu, jak i późniejszego jego spalania.

Wobec tego należy przygotować pomieszczenia tak aby były regularnie wietrzone, oraz odpowiednio odizolowane od otoczenia. To pozwoli na utrzymanie prawidłowego poziomu suszenia materiału wsadowego, jak również zabezpieczy gotowy wyrób przed zawilgoceniem. Sam wytwarzanie brykietu z trocin, także powinno być realizowane w warunkach możliwe jak najbardziej suchych. Jednym słowem, przygotowanie infrastruktury będzie pochłaniać stosunkowo sporo kosztów, na które należy się przygotować.

Wybór odpowiednich brykieciarek.

Aby wytwarzanie brykietu z trocin było realizowane na jak najwyższym poziomie jakościowym, poza przygotowaniem infrastruktury, trzeba jeszcze zadbać, o odpowiednie maszyny do produkcji brykietu. W tym zakresie, bardzo dobre rozwiązania zapewnia dostawca brykieciarek Briklis. Firma Briklis to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji nowoczesnych maszyn do brykietowania. Inwestując w tego typu sprzęt, wytwarzanie brykietu z trocin będzie z całą pewnością przebiegać jak najbardziej pomyślnie i zagwarantuje nam maksymalnie wysoki poziom jakości gotowego wyrobu.

Oczywiście wiąże się to z koniecznością poniesienia sporych kosztów, gdyż urządzenia te, z reguły realizowane na zlecenie, będą dość kosztowne. Jednakże za nieco wyższą ceną kroczy automatycznie wydajność i jakość produkcji, a to w przypadku wytwarzania brykietu z trocin jest kwestią najważniejszą.