Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Wykorzystanie łyżki z mieszalnikiem do betonu w branży budowlanej.

Wykorzystanie łyżki z mieszalnikiem do betonu w branży budowlanej.

Wtorek 9 stycznia 2018, przez Artsites

Łyżki z mieszalnikami do betonu, to bardzo ciekawe rozwiązanie poszerzające funkcjonalność tradycyjnych ładowarek budowlanych, przeznaczone przede wszystkim dla branży brukarskiej, ale nie tylko. Umożliwiają one firmom przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, co gwarantuje przyspieszenie realizacji wielu prac budowlanych, oraz generuje dosyć wyraźne oszczędności. Warto tutaj więc przybliżyć sobie nieco bardziej zagadnienie ich wykorzystania w branży budowlanej, bowiem może się okazać, iż inwestycja w łyżkę z mieszalnikiem, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem także dla naszej firmy budowlanej.

Korzyści płynące z posiadania łyżki z mieszalnikiem do betonu.

Posiadanie łyżki z mieszalnikiem przez firmę budowlaną, w szczególności zaś brukarską, niesie za sobą dość sporo określonych korzyści. Przede wszystkim wpływa na usprawnienie procesu pracy w wielu aspektach, oraz generuje wyraźne oszczędności. Najważniejsze korzyści płynące z jej zastosowania prezentuje lista poniżej.

  • Wygoda i komfort w pracach wymagających betonu – beton możemy przygotowywać wtedy kiedy chcemy, i dokładnie w takich ilościach, jakie będą wymagane. Gwarantuje także możliwość łatwej dystrybucji betonu po całym, nawet bardzo rozległym placu budowy.
  • Możliwość przygotowywania różnych rodzajów betonu - łyżka z mieszalnikiem umożliwia nam przygotowywanie betonu zarówno mokrego, jak również suchego i półsuchego.
  • Ograniczenie kosztów – zamawianie betonu z betoniarni, czy też przygotowywanie go w betoniarce, będzie zawsze kosztowniejsze. W przypadku łyżek z mieszalnikiem, mamy do czynienia ze znacznym ograniczeniem kosztów przygotowywania betonu na placu budowy.

Widać więc dość wyraźnie, iż posiadanie w firmie tego typu łyżki mieszalnikowej do ładowarki będzie bardzo korzystne w wielu aspektach. W związku z czym warto przemyśleć tego rodzaju inwestycję, gdyż może się okazać wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem.

Zakup dobrej łyżki mieszalnikowej do ładowarki.

W kwestii zakupu łyżki z mieszalnikiem trzeba będzie przede wszystkim zwrócić uwagę na jej precyzyjne dopasowanie do modelu posiadanej ładowarki. Do naszej dyspozycji będą łyżki o różnych pojemnościach, umożliwiające przygotowywanie różnych ilości betonu. Najmniejsza łyżka mieszalnikowa do ładowarki będzie charakteryzować się pojemnością około 250 litrów, co umożliwi bezproblemowe przygotowanie około 200 litrów betonu. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż łyżka tego typu nie powinna być ładowana do pełna, gdyż w takich przypadkach możemy mieć trudności z prawidłowym wymieszaniem całej zawartości. Wypełnienie jej w 80% będzie rozwiązaniem optymalnym, gwarantującym prawidłowe wymieszanie całej zawartości. Największe łyżki przeznaczone do największych ładowarek będą mieć pojemność 1000 a nawet więcej litrów, a więc pozwolą nam na przygotowanie nawet 1000 litrów gotowego betonu w każdej postaci. Takie ilości będą idealnym rozwiązaniem dla dużych firm na dużych placach budowy, gdzie trzeba przygotować beton do osadzenia kilometra obrzeży, czy tez na bieżąco kręcić podsypkę pod duże ilości metrów kwadratowych nawierzchni brukowanych.