Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Wyjazdy językowe

Wyjazdy językowe

Nauka języków obcych za granicą

Czwartek 16 maja 2013, przez tomcio.paluch

Wyjazdy językowe to potoczny termin określający naukę jeżyków obcych za granicą, w krajach gdzie są one językami oficjalnymi, czyli są używane na co dzień. Największym zainteresowaniem cieszą się kursy angielskiego w krajach anglojęzycznych, takich jak USA czy Anglia, ale można tez wyjechać np. na kurs niemieckiego w Niemczech, hiszpańskiego w Hiszpanii czy nawet arabskiego w Egipcie.

Największą zaletą tego rodzaju nauki jest tzw. całkowite zanurzenie w języku - kontakt z nim 24 godziny na dobę. Po pierwsze, na lekcjach w międzynarodowej szkole językowej. Są one dostępne na różnych poziomach zaawansowania - uczeń jest przydzielany do konkretnej grupy na podstawie testu pisanego pierwszego dnia zajęć. Po drugie, w miejscu zakwaterowania, tzn. u rodziny goszczącej, z członkami której można konwersować. Po trzecie, w sklepie, na ulicy, w restauracji itd., gdyż sytuacje życiowe wymuszają niejako konieczność posługiwania się w tych i innych miejscach językiem obcym.

Wśród Polaków największą popularnością cieszą się kursy angielskiego w Anglii, a zwłaszcza w Londynie. Stolica Anglii przeżywa prawdziwy najazd turystów językowych szczególnie w miesiącach wakacyjnych. Wówczas też w ofercie wielu szkół językowych są obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci połączone z nauką angielskiego.

Warto wybrać się na kurs językowy za granicę, szczególnie jeśli chcemy przełamać strach przed mówieniem. Jeśli chodzi o rozwój umiejętności komunikacyjnych, nawet krótki daje większe efekty niż rok nauki w kraju.