Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Wygodne buty elementem stroju lekarza

Wygodne buty elementem stroju lekarza

Poniedziałek 15 lipca 2013, przez apgreff

Obowiązkowym elementem stroju lekarza jest nie tylko biały fartuch, czy też rękawiczki jednorazowe, ale także wygodne buty w których będzie mógł on pracować przez cały dzień. Jest to szczególnie ważne w przypadku chirurgów, którzy bardzo dużo czasu spędzają w pozycji stojącej przy stole operacyjnym.

Nie mogą sobie pozwolić na sytuację, w której z powodu bólu nóg, obtarć na stopach czy innych problemów z nogami spowodowanymi przez źle dobrane obuwie będą musieli odejść od stołu operacyjnego. Z tego też względu tak duże znaczenie ma to, aby obuwie operacyjne było dobrane indywidualnie do potrzeb każdego lekarza oraz pozostałych osób z personelu medycznego, który jest obecny na sali operacyjnej podczas zabiegu.

Jest to najważniejszy powód, dla którego buty operacyjne sklep realizuje indywidualne zamówienia składane przez poszczególne szpitale. Nie można bowiem dopuścić do powstania sytuacji, w której to buty, które mają być wygodne oraz przede wszystkim mają pozwalać na odpoczynek stopom, będą oznaczały dla nich kolejne godziny ścisku oraz niewygody. Dlatego też kolejne szpitale chcą mieć pewność, że zamówione przez nich obuwie dla personelu medycznego będzie nie tylko wykonane z oddychającej skóry, ale także będzie wygodne, a tym samym nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia dla stóp.

Coraz częściej osoba składająca zamówienie w imieniu szpitala, zwraca również uwagę na kolor obuwia operacyjnego. Dzięki temu poszczególne oddziały mogą mieć obuwie w takim kolorze, jaki będzie im pasował do pozostałych elementów stroju. Niewątpliwe najczęściej buty operacyjne sklep wybierane są w kolorze białym, który jest uważany za kolor uniwersalny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że najwięcej rozmiarów butów operacyjnych jest dostępnych w kolorze białym, jednak dzięki temu, że sklep oferujący buty operacyjne realizuje indywidualne zamówienia swoich klientów, tym samym możliwe jest zamówienie butów medycznych w każdym rozmiarze, w kolorze, jaki jest poszukiwany przez poszczególnych pracowników szpitala.

Takie rozwiązanie chwalą sobie także sami lekarze, którzy dzięki temu, że sklepy ze specjalistycznym obuwiem operacyjnym realizują indywidualne zamówienia mają pewność, że zamówione dla nich buty będą nie tylko bardzo dobrze leżeć na nodze, ale będą to również buty w których praca nie będzie stanowić żadnego zagrożenia.