Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Wycieki oleju - sytuacja w USA

Wycieki oleju - sytuacja w USA

Poniedziałek 19 października 2015, przez Bartek Cisowski

Wycieki oleju Gulf są uznawane za najgorsze wycieki oleju w historii USA.

W ciągu kilku dni od 20 kwietnia 2010 eksplozji i zatonięcia platformy wiertniczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej, w którym zginęło 11 osób, kamery podwodne ujawnił rura BP był wyciek oleju i gazu na dnie oceanu około 42 mil od wybrzeża Luizjany , Do czasu oraz zamknięto w dniu 15 lipca 2010 roku (87 dni później), szacuje 3,19 mln baryłek ropy wyciekło do ​​Zatoki.

Studnia znajdowała się ponad 5000 stóp pod powierzchnią wody w zdecydowanej granicy głębokiego morza trwale ciemnym otoczeniu, oznaczone stale niskich temperaturach tuż powyżej zera i bardzo wysokich ciśnień. Oznacza to bardzo poważne konsekwencje, które spowodowały wycieki oleju. Naukowcy podzielić na ocean na co najmniej trzy strefy, i stanowi głęboki ocean przez około trzy czwarte całkowitej objętości oceanu Ziemi.
Natychmiast po wybuchu, pracownicy z BP i Transocean (właściciel platformy Deepwater Horizon) i wielu agencji rządowych starał się kontrolować rozprzestrzenianie się oleju do plaż i innych ekosystemów przybrzeżnych przy użyciu pływających wysięgniki zawierają olej powierzchni i chemiczne środki dyspergujące oleju złamać to się pod wodą. Dodatkowo, liczne naukowcy i badacze zstąpił regionie Zatoki Perskiej w celu gromadzenia danych. Naukowcy wciąż próbują zrozumieć wycieki oleju i jego wpływ na życie w morzu, na wybrzeżu Zatoki Perskiej i społeczności ludzkich.
Prawdopodobnie w skutek tego tragicznego wycieku może dojść do globalnego zatrucia wód ponieważ olej, który wydostał się na powierzchnie był silnie stężony. Dokładniejsze wyniki poznamy dopiero gdy doświadczeni ekolodzy zmierzą na jaką skale wycieki oleju spowodowały szkody.

Portfolio