Internetowy poradnik

Strona główna > Web Design > Wybieramy system CRM

Wybieramy system CRM

Środa 22 listopada 2017, przez Marek Konieczny

Dobry system CRM to przede wszystkim taki, który spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika i jest dostosowany do specyfiki konkretnej organizacji. W jaki sposób wybrać takie oprogramowanie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

W działalności wielu firm nadchodzi taki moment, gdy trzeba skorzystać z cyfrowych narzędzi, aby kontynuować rozwój i skutecznie konkurować na rynku. Wielu przedsiębiorców sięga wtedy po system klasy CRM i nie jest to wcale błąd. Kwestia polega jednak na tym, aby wybrać odpowiednie oprogramowanie.

Najlepiej, jeśli będzie to dedykowany CRM, który zostanie przygotowany przez doświadczonego producenta (np. ReasonApps, którego ofertę znaleźć możesz na stronie https://www.reasonapps.pl/oprogramowanie-dedykowane/systemy-crm) i będzie uwzględniał potrzeby użytkownika. Aby jednak zamówić takie oprogramowanie, trzeba najpierw wziąć pod uwagę kilka aspektów:

1. Dlaczego potrzebuję CRM?

Zanim w ogóle złożymy zamówienie przygotowania dedykowanego systemu CRM, należy zastanowić się, do czego rzeczywiście jest nam potrzebne takie oprogramowanie. Warto przemyśleć, jak będziemy mogli wykorzystać potencjał CRM-u w strategii naszej firmy i jakie mamy plany związane z budowaniem lojalności klientów.

2. Czy mam dostęp do wartościowych danych?

Potencjał oprogramowania CRM wykorzystamy tak naprawdę, gdy będziemy mogli wprowadzić do systemu wartościowe dane na temat klientów. Dlatego należy zastanowić się, czy rzeczywiście dysponujemy takimi informacjami lub czy możemy je zacząć zdobywać.

3. Spis funkcjonalności

To kluczowa kwestia w przypadku zamawiania systemu CRM. Nie chodzi przecież o to, aby nasza aplikacja miała jak najwięcej funkcjonalności, ale o to, aby były to opcje, których rzeczywiście potrzebujemy. Może ich być zaledwie kilka, to nie ma znaczenia. Nie warto zamawiać kilkadziesiąt funkcjonalności, ponosząc dodatkowe koszty, a potem ich nie używać.

4. Czy można zintegrować CRM z innym oprogramowaniem?

Jeśli w naszej firmie używamy wielu różnych aplikacji na co dzień, warto ustalić z producentem, czy będzie możliwość zintegrowania tego oprogramowania. Oczywiście wcześniej trzeba zastanowić się, czy to nam rzeczywiście potrzebne. Być może dotąd używaną aplikację będzie można łatwo zastąpić jakąś funkcjonalnością wbudowaną bezpośrednio w CRM.

5. Czy można rozbudować CRM?

Wybierając system CRM, dobrze jest od razu wiedzieć, czy w przyszłości będzie można rozbudować aplikację o nowe funkcjonalności. Naturalne jest, że firma się rozwija, pojawiają się nowe potrzeby organizacyjne, działy, koncepcje sprzedażowe. Warto dowiedzieć się, czy producent będzie w stanie rozbudować CRM na naszą prośbę.

6. Doświadczenie producenta

Na koniec, gdy już wiemy, czego tak naprawdę oczekujemy od systemu CRM i jakie zadania będzie spełniało takie oprogramowanie w naszej firmie, warto zwrócić jeszcze uwagę na doświadczenie producenta. Dobry software house powinien móc pochwalić się wieloma realizacjami CRM-ów. Taki producent doradzi najlepsze rozwiązania, technologię, a także zapewni opiekę techniczną i wsparcie.

Gdy już rozpatrzyliśmy wszystkie powyższe kwestie, czas zacząć szukać producenta dedykowanego systemu CRM.

Profesjonalna Fotografia Wnętrz! Wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości to nie KOSZT tylko inwestycja, która szybko się zwróci.