Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Wpływ zielonej herbaty na odchudzanie

Wpływ zielonej herbaty na odchudzanie

Picie zielonej herbaty wspomaga odchudzanie. Sprawdzone!

Wtorek 7 maja 2013, przez parzenica

Regularne picie zielonej herbaty może przyczynić się do utraty wagi. Do takich wniosków doszli naukowcy z Japonii, którzy udowodnili, że spożywanie tego napoju przyspiesza metabolizm.

Przyczynia się to do wzmożonego spalania kalorii a nawet tkanki tłuszczowej. Jakie ilości zielonej herbaty należy spożywać, aby wydatnie przyspieszyć metabolizm? Zdaniem japońskich naukowców znaczne przyspieszenie spalania kalorii możemy uzyskać spożywając już 3-4 filiżanki zielonej herbaty w ciągu doby. Jeżeli naszym głównym celem jest odchudzanie, to zieloną herbatę należy parzyć około 3 minut i pić ciepłą. Taka herbatka ma najlepsze właściwości odchudzające.
Zielona herbata to pozornie napój jeden z wielu. Jednak nie do końca. Zielona herbata stymuluje odchudzanie, gdyż zawiera katechiny, w tym najważniejszy galusan epigalokatechiny (EGCG). Jest to przeciwutleniacz, który bardzo sprawnie i efektywnie przyspiesza metabolizm. Ponadto przyjmowanie go w pokarmie redukuje ryzyko wystąpienia zawału serca, zakrzepów czy miażdżycy.
Zielona herbata, we wskazanych powyżej ilościach, spala około 100 kcal na dobę. Niewiele, ale zawsze. Poza tym po miesiącu stosowania zielonej herbaty ze 100 kcal robi się około 3000 kcal. To tyle co kilka solidnych treningów. Sporo. Zielona herbata to naturalny reduktor wagi. Jej picie pozwala na redukcję masy ciała, a wsparta dobrymi ćwiczeniami np. na siłowni, staje się dobrym i skutecznym środkiem do odchudzania. Ponadto pijąc zieloną herbatę nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych, często sztucznie pozyskiwanych, suplementów diety takich jak np. l-karnityna.