Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Wojny zegarków

Wojny zegarków

Czwartek 13 listopada 2014, przez Bartek Cisowski

Zegarek był prawdopodobnie pierwszym na świecie gadżetem mobilnym konsumenta, już od XVI wieku. Pierwsze zegarki Certina noszone na szyi lub przyczepiane do ubrania, ponieważ były zbyt duże dla kieszeni i nadgarstków.

W drugiej połowie szesnastego wieku weszła w modę kamizelka. I przez to proces miniaturyzacji nie awansował do punktu, w którym można by było umieścić zegarki Tissot do kieszeni kamizelki.

Proces miniaturyzacji, oraz wszelkiego rodzaju innowacje, w końcu stały się możliwe, aby zegarek obaku można było nosić na ręku. Pierwsze zegarki Certina na rękę były używane przez niemiecką marynarkę wojenną i od tego czasu aż do dnia dzisiejszego wykorzystywane zegarki Tissot przez marynarzy i żołnierzy w czasie wojny przetrwały.

Ale na początku XIX wieku, zegarek obaku wciąż dominował w modzie ludzi cywilnych, choć kobiety coraz częściej nosiły zegarki. Oczywiście mężczyźni nosili zegarki Tissot kiedy potrzeba, przykładowo podczas lotu samolotem. Jednak tak wielu ludzi było zaangażowanych w I wojnie światowej, gdzie zmechanizowana wojna domagała się użycia zegarków, które stworzyły trend konsumentów noszenia ich na ręku przez cały czas. Przez to, że wystarczająco zaawansowana technologia produkcji zegarków, które były małe, precyzyjne i trwałe.

Cały przemysł zerwał się do zaspokojenia potrzeba na zegarki Tissot. Opanowały i stworzyły standardową część garderoby zarówno mężczyzn jak i kobiet przez połowę wieku XX. Obecnie telefony komórkowe, smart fony stały się wszechobecne przez co zegarki diesel zostały w tyle.

Lecz z punktu widzenia pomiaru czasu, czym jest smartfon? To zegarek kieszonkowy. Jeśli myślisz o tym, nawyk sprawdzania czasu, sięgając do kieszeni, wyciągając nieporęczne urządzenia, klikając na coś aby ujrzeć zegar, następnie ponownie kliknąć i schować do kieszeni, jest powrotem do epoki wiktoriańskiej.