Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Wirtualny spacer jako interaktywna galeria

Wirtualny spacer jako interaktywna galeria

Poniedziałek 26 grudnia 2016, przez admin

Program Google Street View od kilku lat daje możliwość oglądania z domu, przy pomocy komputera, oddalonych nawet o kilka tysięcy kilometrów ulic, zabytków, muzeów czy firm. Jest to świetne narzędzie dla każdego, które znacznie ułatwia życie. Sztab Google nieustannie pracuje, aby zebrać zdjęcia wszystkich miejsc na świecie, które mogłyby zainteresować odbiorców. Ciekawą opcją jest też możliwość dodawania samodzielnie zrobionych zdjęć (panoram), dzięki którym można pokazać się i zareklamować światu.

Jak powstają zdjęcia?

Aby zebrać jak największą bazę zdjęć, google wysyła swoich pracowników do różnych miejsc na świecie. Ich zadaniem jest jazda po danych obszarach - w przypadku fotografowania ulic samochodem lub tam, gdzie nie można wjechać autem - rowerem. Oba środki transportu wyposażone są w specjalne kamery, które dokładnie uwieczniają całą trasę. Do programu wgrywa się również obszary podwodne, szlaki górskie i wnętrza różnych budynków. Zdjęcia wewnętrzne uwiecznia się przy pomocy specjalnych wózków. Sfotografowano od środka wiele muzeów, zabytków oraz firm. Te ostatnie mają również możliwość zamówić wirtualny spacer u lokalnego Rekomendowanego Fotografa, który wykona zdjęcia i umieści spacer w wizytówce Google Maps. Jest to świetna forma reklamy, ponieważ klient może wyszukać i zobaczyć, jak wygląda firma bez wychodzenia z domu.

Zalety wirtualnego spaceru w reklamie

Firmy coraz częściej decydują się na wykorzystanie programu Google Street View do reklamy. Dzięki umieszczeniu firmy w aplikacji, klient może ją łatwo wyszukać i zapoznać się z ofertą. Wirtualne spacery umożliwiają obejrzenie firmy z wewnątrz, dodatkowo sprawiają, że potencjalny klient spędza więcej czasu poznając Firmę. To bardzo ważne, ponieważ bez wychodzenia z domu może zdecydować się na skorzystanie z danych usług. Co ważne, w momencie w którym klient ogląda firmę nie atakuje go konkurencja. Może spokojnie ocenić, czy dane miejsce jest tym, którego szuka. Z tego sposobu reklamy korzysta już większość firm. Mogą to być zarówno restauracje, sklepy, firmy usługowe czy hotele. Oglądając ich wnętrza klient może w prosty sposób zorientować się, czy wykończenie i wyposażenie jest solidne, odpowiada mu i jest proporcjonalne do cen. Jeśli wybieramy się na uroczystą kolację, nie musimy już wychodzić z domu, wystarczy ocenić ją za pośrednictwem komputera. Podobnie sprawa wygląda z hotelami. Dla właścicieli firm bardzo ważne jest dobre wykonanie zdjęć, ponieważ to na ich podstawie dana osoba dokona decyzji. Jeśli jednak okażą się one atrakcyjne, jest duża szansa zyskania kolejnego klienta.
W projekcie Google Street View Trust powstało tysiące projektów wirtualnych spacerów, które już promują lokalne firmy w Google Maps.

Zobaczy przykłady wirtualnych spacerów wykonanych w technologii Google Street View