Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Wartościowe i ekskluzywne buty skórzane

Wartościowe i ekskluzywne buty skórzane

Wtorek 4 czerwca 2013, przez alfred.p

Jeszcze do niedawna skóra naturalna była jedynym materiałem, z którego wykonywano obuwie. Od tamtej pory postęp technologiczny pozwolił na zastosowanie licznych zamienników od ekoskóry do innych syntetycznych zamienników wykorzystywanych np. w produkcji obuwia sportowego. Zdecydowanie zmiany te nie służą naszym stopom, dlatego czołowi światowi producenci obuwia nadal wykorzystują skórę naturalną, jako najlepsze i najzdrowsze tworzywo do produkcji butów.

Bez znaczenia czy chodzi o buty damskie skórzane czy męskie, bo jedne i drugie to zwykle obuwie z górnej półki, nie znajdziemy ich w ofercie tanich azjatyckich marketów, za to chętnie oferują je ekskluzywne butiki i galerie handlowe. Wysokie wymagania jakościowe, jakie mają klienci tych sklepów powodują, że oferowany towar musi być rzeczywiście wart swojej ceny, ceny która nierzadko może szokować. Niestety, od lat rośnie rynkowa wartość skór naturalnych, co przedkłada się na ogólne koszty produkcji obuwia skórzanego.

Co zatem zyskujemy? Zdecydowanie największym plusem związanym z zakupem tego obuwia jest wysoki komfort użytkowania. Buty skórzane pochłaniają wilgoć więc minimalizują problemy związane z poceniem się stóp i pozwalają stopom „oddychać”. Żaden inny materiał nie ma tak wysokich zdolności absorpcji wilgoci. Równie ważna jest zdolność butów do dopasowania się do kształtu naszych stóp, dzięki czemu już po krótkim okresie użytkowania stają się bardzo wygodne. Komfort użytkowania i korzyści zdrowotne to największe walory tego typu obuwia. Z tego też względu jest ono wręcz polecane dla dzieci, jako obuwie profilaktyczne.

Wbrew pozorom buty skórzane nie oznaczają wyłącznie nudnych brązów i czerni. Nowoczesna stylistyka oznacza także duży wybór kolorów skór, rozmaitość fasonów i modeli. Dla mężczyzn buty wizytowe, dla kobiet eleganckie buty, typu pantofle czy sandały i inne modele obuwia w szerokiej gamie barw. Obecne technologie pozwalają wykorzystywać skórę w produkcji butów w zasadzie na każdą porę roku. Należy jednak dbać o konserwację obuwia by nie uległo zniszczeniu pod wpływem wilgoci, służy do tego szeroki asortyment kosmetyków do butów.

Warto zwrócić uwagę, że najpopularniejsi producenci obuwia to właśnie ci, którzy swoje wyroby wykonują w 100 % ze skór naturalnych. Gwarancją sukcesu jest więc właściwe postrzeganie rzeczywistych potrzeb klienta.