Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > W jaki sposób wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

W jaki sposób wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Wtorek 8 listopada 2016, przez mariuszc

Poszukiwania na początku warto rozpocząć pytając znajomych. Jest to z pewnością najpewniejsza forma, gdyż znajomi na podstawie własnego doświadczenia wystawią wiarygodną opinię o polecanym fotografie ślubnym, ale należy od razu zastrzec, że będzie to ich subiektywna opinia, co oznacza, że niekoniecznie usługi polecanego fotografa przypadną wam do gustu.

Inną również szybką formą trafienia na dobrych fotografów ślubnych jest Internet. Tutaj jednak należy być ostrożnym odnośnie opinii, bo wiele może być zakłamanych, wystawianych głównie przez firmy reprezentujące danego fotografa w sieci.

Wybierając fotografa ślubnego należy zapoznać się z jego portfolio. Najlepiej jak by było bardzo rozbudowane, zawierało wiele zdjęć z ceremonii ślubnych. Istotne jest wyselekcjonowanie fotografów specjalizujących się w różnych technikach, co pozwoli najlepiej dopasować zdjęcia do własnych upodobań.

Kolejnym krokiem jaki powinniście uczynić jest bezpośrednia rozmowa z fotografem, gdyż ta osoba będzie wam i waszym gościom towarzyszyć praktycznie przez cały dzień i wieczór. Musi to być osoba charakteryzująca się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również psychologicznymi. Dobry fotograf ślubny cechuje się otwartością i umiejętnością rozładowania napięcia i skrępowania, tak, aby para młoda jak i goście weselnie czuli się swobodnie i komfortowo w jego towarzystwie.

Warto poprosić fotografa o prezentację materiału ślubnego w formie jaką udostępnia klientowi. Upewni was to w przekonaniu, że osoba z którą zamierzacie współpracować nie jest „fotografem jednego zdjęcia”.