Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Uzyskanie pożyczki bez udziału banku

Uzyskanie pożyczki bez udziału banku

Popularnośc pożyczek pozabankowych co raz większa

Czwartek 1 sierpnia 2013, przez aragz

Większość z nas myśląc o pożyczce czy kredycie ma przed sobą obraz placówek bankowych które spotkamy praktycznie na co drugiej ulicy zarówno mniejszych i większych miast. Pożyczki to jednak nie tylko banki a co raz bardziej rozwijający się rynek pożyczek pozabankowych.

Kto najczęściej interesuje się tego rodzaju pożyczkami i dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po nie skoro posiadają znacznie wyższe oprocentowanie od tradycyjnych bankowych kredytów? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka jednak największy procent będzie tu stanowić problem z uzyskaniem kredytu w banku.

Choć kredyty w banku są ogólnie dostępne dla większości osób posiadających stałe zatrudnienie to niektórzy mają problem z jego uzyskaniem. Powodem tego może być inny zaciągnięty kredyt w banku i słaba zdolność kredytowa by uzyskać jeszcze jeden w innym banku. Informacje o tym że mamy już zaciągnięty już jakiś kredyt są dostępne dla banków więc bez problemu sprawdzą sobie taką informacje. Duży odsetek osób którym bank odmawia kredytu stanowią osoby które wcześniej miały problem ze spłaceniem kredytu a więc nie spłacały rat kredytowych na czas czy też nagatywna opinia wpłynęła do BIK czyli Biura Informacji Kredytowej. Jeszcze innym powodem są negatywne wpisy w rejestrach dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Rejestr Dłużników ERIF, bądź też komornik który siedzi na naszym koncie. W takich przypadkach nie mamy co liczyć na kredyt bankowy, ale za to pewną alternatywą są pożyczki pozabankowe - jednak i te mogą być udzielone nie w każdej sytuacji.

W przypadku pożyczek pozabankowych sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie, raczej nie mamy szans jeśli mamy na karku komornika czy widniejemy w rejestrach dłużników, ale za to jeśli widniejemy w BIK z negatywnym wpisem ale nasza sytuacja finansowa poprawiła się w ostatnim czasie to jest szansa że taką pożyczke bez udziału banku dostaniemy.

Pożyczki pozabankowe najczęściej udzielane są w postaci pożyczek długoterminowych z długim okresem spłaty a więc na podobnych zasadach jak w bankach, na okres kilku miesięcy czy nawet kilku lat. Triumfy popualarności w ostatnim czasie świecą popularne chwilówki online czy małe pożyczki pozabankowe udzielane najczęściej na kilkanaście czy kilkadziesiąt dni w ciągu których musimy spłacić całość pożyczki. Dużym atutem tego rodzaju pożyczek jest ich bardzo łatwa dostępność oraz możliwość szybkiego pozsykania dodatkowej gotówki która moze być na naszym koncie nawet w przeciągu kilku godzin czy nawet minut. Do tego wszystkie formalności związane z zaciągnięciem pożyczki załatwimy całkowicie przez internet bez wychodzenia z domu.