Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Utwardzanie lakierów i klejów w przemyśle.

Utwardzanie lakierów i klejów w przemyśle.

Wtorek 21 grudnia 2021, przez Artsites

Profesjonalne utwardzanie lakierów oraz klejów w przemyśle, obecnie realizowane jest z zastosowaniem promieniowania UV. Jest to technologia stosunkowo nowoczesna, oferująca nam konkretne korzyści, zapewniające spore oszczędności oraz przyspieszenie wielu procesów produkcyjnych. Przede wszystkim jednak, utwardzanie lakierów i klejów, zapewnia bardzo dobre parametry techniczne utwardzonych powłok i spoin. Jest to z punktu widzenia każdego procesu produkcyjnego, kwestią zdecydowanie najważniejszą. W zasadzie wręcz wyznacznikiem kwestii przydatności danej technologii w produkcji.

Jakie korzyści niesie za sobą utwardzanie lakierów i klejów w przemyśle?

Przede wszystkim, utwardzanie lakierów i klejów, realizowane przy pomocy promieniowania UV jest procesem bardzo szybkim. W zasadzie to utwardzenie spoiny czy też powłoki lakierniczej w tym przypadku, jest bez porównania szybsze niż rozwiązania standardowe. Wystarczy powiedzieć, iż klasycznie trzeba było czekać co najmniej kilka godzin na utwardzenie spoiny czy też powłoki lakierniczej, i na osiągnięcie ich pełni właściwości fizykochemicznych. Wdrażając utwardzanie lakierów i klejów z zastosowaniem promieniowania UV, możemy ten czas zredukować nawet do kilkunastu sekund. Oczywiście będzie to w dużej mierze uzależnione od czynników takich jak wielkość spoiny czy tez powierzchni lakierowanej. Istotny będzie także poziom naświetlania, oraz rodzaj zastosowanych klejów i lakierów.
Niemniej jednak poprzez prawidłowo przygotowane utwardzanie lakierów i klejów, możemy osiągnąć wyraźne korzyści finansowe, wynikające przede wszystkim ze skrócenia i to znacznego, czasu utwardzania kleju czy też lakieru.

Pozostałe korzyści płynące z tej technologii.

Bardzo istotną korzyścią jest tutaj także to, iż wszystkie systemy typu UV do utwardzania spoin i powłok lakierniczych, są w stu procentach skalowalne. Dzięki temu, możliwe jest dopasowanie sytemu do konkretnych wymagań danej linii produkcyjnej. Niezależnie od tego jak wielka ona będzie, i jakiego rodzaju kleje czy też lakiery będą wykorzystywane.

Warto także zwrócić uwagę na to, iż utwardzanie lakierów i klejów poprzez promieniowanie UV, zapewnia nam także osiągniecie tak samo dobrych parametrów fizykochemicznych spoiny czy też powłoki, jak w przypadku klasycznego ich utwardzania.

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż utwardzanie lakierów i spoin z wykorzystaniem promieniowania UV jest technologią przyszłości. Z cała pewnością będzie ona się dalej rozwijać zdobywając kolejne segmenty rynku. Musimy więc uważać, aby konkurencja w postaci wielkich korporacji produkcyjnych nie zdążyła nas wyprzedzić we wdrażaniu tej nowoczesnej technologii. Poprzez utwardzanie lakierów i klejów z zastosowaniem promieniowania UV, możemy więc wygenerować konkretne zyski dla naszego przedsiębiorstwa. Bez oglądania się na innych i czekania na ich decyzje.