Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Taśma LED innowacyjnym rozwiązaniem oświetleniowym

Taśma LED innowacyjnym rozwiązaniem oświetleniowym

Innowacyjnym rozwiązaniem oświetleniowym

Czwartek 27 lutego 2014, przez Mateuss

Taśma LED jest nowatorskim i energooszczędnym rozwiązaniem oświetleniowym, które stało się hitem na całym świecie. Dzięki swoim szczególnym właściwościom jak elastyczność, niewielkie wymiary i możliwość łączenia w skomplikowane kształty nie ma praktycznie ograniczeń w zastosowaniu, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Dlatego właśnie za pomocą elastycznej listwy LED bardzo łatwo stworzymy aranżację świetlną tam, gdzie żadne inne źródło światła nie byłoby możliwe do umieszczenia.

Taśma ledowa idealnie sprawdzi się w domowych zastosowaniach, np. do podświetlenia szafek jak i w aranżacjach profesjonalnych w sklepach, dyskotekach, restauracjach czy pubach, gdzie odpowiednia oprawa świetlna jest niezwykle ważna. Za pomocą taśmy LED bez wielkiego wysiłku stworzymy niezwykłą aranżację i zmienimy nie do poznania każde wnętrze.
Listwa ledowa szczególnie polecana jest do podświetlenia: mebli kuchennych, szaf, stopni schodów, luster, witryn, wystaw, szklanych półek. Świetnie sprawdzi się również jako podświetlenie sufitów podwieszanych oraz wszelkich wnęk. Możliwość jej zginania pozwala na wykonanie podświetlenia łuków, stworzenie napisów reklamowych, a także innych niezwykłych aranżacji.
Taśma LED jest niezwykle bezpieczna w użytkowaniu, ponieważ zasilana jest niskim napięciem 12VDC. Stwarza to również możliwość zastosowania jej jako oświetlenie kabin na jachcie, pomieszczeń w przyczepie campingowej, czy nawet wykorzystanie ich do oświetlenia namiotu itp.
Paski LED w wersji wodoodpornej można bezpiecznie montować w łazienkach, a także innych miejscach o podwyższonej wilgotności.
Taśmy zbudowane są na bazie płaskich diod LED SMD - ich wykorzystanie sprawia, że są one praktycznie niewidoczne w rzucie bocznym. Listwa podklejona jest dwustronną taśmą samoprzylepną, która umożliwia montaż praktycznie na każdym podłożu, również bezpośrednio na ścianie, a dzięki umieszczeniu diod na elastycznej taśmie możliwe jest wygięcie jej w jednej z płaszczyzn.


Taśmy LED występują również w wersji RGB pozwalającej na uzyskanie za pomocą specjalnego sterownika różnych kolorów, a także przejść kolorystycznych i innych efektów świetlnych.