Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Tanie domki nad morzem.

Tanie domki nad morzem.

Piątek 24 maja 2013, przez Lepki

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Co raz więcej turystów zasiada przed swoim komputerem, włącza internet i zaczyna przeglądać oferty noclegowe. Spora część z nich wybierze domki letniskowe nad morzem.

Jeśli zasobność naszego portfela jest na wysokim poziomie, nie musimy specjalnie przykładać wagi co do ceny wynajmu, zazwyczaj nasze wybory padają na komfortowe domki nad morzem. Wielkie domki z bala o luksusowym wyposażeniu na pewno dodadzą splendoru naszym wczasom.

Inaczej się to ma, gdy nasz budżet na wynajem domków nie jest zbyt duży i przeglądając oferty, szczególną wagę przykładamy do ceny. No właśnie... co takiego tanie domki nad morzem mają nam do zaoferowania oprócz niskiego kosztu wynajmu i jakie są różnice między nimi, a tymi droższymi?

Przyglądając się tym komfortowym i tym tanim, na pierwszy rzut oka widać różnicę w powierzchni domku. Oczywiście te, które wynajmiemy tanio, będą sporo mniejsze. Przede wszystkim mniej jest pomieszczeń w takich domkach. Nie mamy już do dyspozycji kilku sypialni, a zazwyczaj jedną, powierzchnia łazienki i salonu też na pewno będzie mniejsza.

Sposób wykonania tanich domków nad morzem jest również różny od tych luksusowych. Przede wszystkim nie są to całoroczne domki z bala, a bardziej proste konstrukcje drewniane wykonane z podzespołów.

Wyposażenie takich domków jest również zgoła odmienne. Komfortowe domki nad morzem posiadają zazwyczaj na wyposażeniu duży, przestronny salon, z eleganckim i luksusowym kompletem wypoczynkowym, w pełni wyposażony aneks kuchenny (pralka, lodówka, kuchnia indukcyjna) - wszystko markowe i na wysokim poziomie. Z kolei te tanie domki letniskowe, posiadać będą standardowy komplet wypoczynkowy, znany nam wszystkim z wielkopowierzchniowych sklepów sprzedających meble, przeciętne wyposażenie kuchni, no i na pewno sporo mniejszą łazienkę.

Pomimo tych różnic, domki te posiadają wiele cech wspólnych, a mianowicie: taras przed domkiem (zazwyczaj), miejsce na grilla, miejsce parkingowe na terenie ośrodka. Jako standard przyjęło się już, że wszystkie domki, czy to te droższe, czy tanie - muszą być czyste, schludne i zadbane.

Tak więc, jeśli nie dysponujemy sporym budżetem i nie jesteśmy przyzwyczajeni do luksusu, możemy być w pełni zadowoleni wynajmując tanie domki letniskowe nad morzem. W wielu przypadkach komfort wypoczynku w takich domkach nie będzie się w ogóle różnił od naszych mieszkań, czyli zapewni nam wszystko to, co potrzebujemy aby miło i przyjemnie spędzić nasze wakacje nad morzem.