Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Tajemnicza zabawa w pokoju zagadek

Tajemnicza zabawa w pokoju zagadek

Środa 24 czerwca 2015, przez alfred.p

Labirynt kojarzy nam się z czymś negatywnym - utknięcie w nim grozi w końcu śmiercią głodową lub postradaniem zmysłów... Ostatnio labirynt zaczyna być jednak łączony również z dobrą rozrywką. A to wszystko dzięki firmom, które postanowiły wykorzystać potencjał takiego labiryntu jako miejsca rozrywki, a nawet poszły o krok dalej i zaczęły tworzyć specjalne pokoje zagadek, z których gracze muszą się wydostać w jaki najszybszym czasie.

Coraz popularniejszy pokój zagadek, w którym drużyna graczy, współpracując ze sobą próbuje znaleźć wyjście z tajemniczego pokoju zaczyna powoli stawać się prawdziwym hitem rozrywkowym. W labiryncie natomiast gra opiera się nie tylko na tym jak szybko gracze rozwiążą zagadki, ale także na tym, jak dobra jest ich orientacja w terenie i jak szybko będą szli przez labirynt.

Inną różnicą, która pojawi się, gdy porównamy pokój zagadek z labiryntem będzie ilość graczy, którzy mogą brać udział w zabawie - w przypadku pokoju jest to tylko kilka osób, natomiast przy labiryncie może to być nawet do trzydziestu osób - jedynym czynnikiem ograniczającym jest faktyczna wielkość labiryntu - nie powinno w nim być zbyt tłoczno, aby zachować nastrój niepokoju i czyhającego na bohaterów niebezpieczeństwa.

Dodatkowo, na ich życzenie można wprowadzić dodatkowe utrudnienia, np. rywalizację między grupami graczy. Przykładem takiej rozrywki jest na przykład laserowy paintball - gracze, podzieleni na grupy, walczą ze sobą, ukrywając się w labiryncie i próbując zdobyć bazę wroga co umożliwia zakończenie gry.

Jak widać na tym przykładzie możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie labiryntu w sektorze rozrywki są praktycznie niezliczone. Ogranicza je jedynie ludzka wyobraźnia i nasze zapotrzebowanie na nowe formy rozrywki, które raczej w najbliższym czasie nie spadnie.

Firmy udostępniające pokoje zagadek zazwyczaj dysponują kilkoma pokojami w różnych sceneriach. I tak przykładowo w nowym pokoju zagadek w Krakowie, czyli Lost Room znajdziemy takie pokoje jak Psychiatryk, Komuno wróć czy Bunkier Generała. Zainteresowany? Sprawdź pokój zagadek w Krakowie na www.lostroom.pl/pokoje i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie!