Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Tajemnica Masonów

Tajemnica Masonów

Piątek 12 września 2014, przez admin

Czy słyszałeś o tajemniczej organizacji, której członkami mogą być tylko niektórzy? A może doszły do Ciebie pogłoski, że masoni mają ogromny wpływa na losy świata, ba, tworzą nawet Nowy porządek świata?

Masoneria to międzynarodowy ruch, którego głównym celem jest doskonalenie jednostki i braterstwa ludzi o różnych poglądach. Nie jest to jedna organizacja tylko swoisty nurt wyznający pewne przekonania metafizyczne. Masoneria otacza wielką tajemnicą wszystko to, co dzieje się w loży od chwili jej otwarcia do zamknięcia - nic dziwnego, w końcu główne kryteria używane przez masonów to podział ludzi na wtajemniczonych - braci oraz profanów, inaczej nazywanych światowymi.

Zadaniem masona jest nieustanna praca nad sobą, podporządkowanie się etyce, która jest zgodna z rozumem. Mason stara się załagodzić spory między ludźmi i zlikwidować podziały między nimi. Przy tym wszystkim jest uczynny, a za największe wady uważa nierzetelność, próżność i niesłowność.
Jeśli wierzyć powtarzanym przez ludzi legendom, masoni rozpoznają się wzajemnie za pomocą odpowiednich znaków i emblematów. Masoneria to organizacja hierarchiczna - ma 33 poziomy wtajemniczenia, a tylko nieliczni masoni przekraczają 3 stopień.

Symbolem masonerii jest na przykład cyrkiel, symbolizujący mądrość, wiedzę i rozum, węgielnica, która jest symbolem równowagi i szczerości i trójkąt - symbol nauki.

A polska masoneria? Czy w ogóle istnieje?
Istnieją pewne podejrzenia co do tego, że masonem był Józef Ratinger - doradca generała Władysława Sikorskiego, założyciel grupy Bilderberg. Powiązanie z ruchem masońskim sprawiło, że miał rozległe znajomości - znał między innymi Davida Rockefellera. Polscy masoni aktywni są również współcześnie: do grupy masońskiej należy między innymi Andrzej Olechowski i Janusz Palikot.

Czyżby więc informacje o grupie, która ma ogromny wpływ na losy świata były w 100% prawdziwe? Choć niektóre tajemnice i rytuały dotyczące masonerii zostały sfilmowane i upublicznione w sieci, pewnie nieszybko poznamy wszystkie ich tajemnice..