Internetowy poradnik

Strona główna > Zwierzęta > Szkolenie psa ze schroniska

Szkolenie psa ze schroniska

Tresura dorosłego psa ze schroniska

Poniedziałek 18 lipca 2016, przez gabrys

Adoptując psa ze schroniska trzeba liczyć się z tym, że nie znamy pełnej historii psa i pies po adopcji może nam sprawiać problemy. Najbezpieczniej jest adoptować szczeniaka - ale co robić gdy adoptowaliśmy dorosłego psa ze schroniska? Jak wychowywać i szkolić takiego schroniskowego psa?

Wychowanie szczeniaka ze schroniska.
Jeśli wziąłeś do swojego domu szczeniaka ze schroniska to mam nadzieję, że wziąłeś psa, który jest wesoły, pełen energii i bardzo przyjacielski - bo taki powinien być szczeniak - jeśli dopiero wybierasz się do schroniska to nie bierz psa który jest strachliwy i wycofany, takie pies który siedzi w kącie i nie chce do Ciebie podejść może wzbudzać litość jednak będzie to pies dużo trudniejszy do wychowania niż wesoły młody szczeniak który chętnie poznaje świat.

Pies ze schroniska który się boi - jak szkolić wystraszonego psa?
Zobacz na filmie: lękliwy pies ze schroniska, że takie psy strachliwe da się szkolić, jednak trzeba mieć o tym pojęcie, trzeba znać psią psychologię i wiedzieć jak z psem postępować. Szkolenie strachliwego psa zajmuje sporo czasu, trzeba w bardzo przemyślany sposób prowadzić spacery oraz ćwiczenia z psem. Jeśli nie umiejętnie z takim psem postępujesz to może się zdarzyć, że nasili się lękliwość psa i pies może nawet być agresywny ze strachu.
Jeśli Twój pies jest lękliwy i często się czegoś boi to zapisz go na szkolenie - tu masz namiary: strachliwy pies co robić

Szkolenie dorosłego psa ze schroniska - wychowanie do życia w nowym domu po adopcji

Najlepiej przez pierwszy miesiąc pobytu w Twoim domu zapewnij psu dużo spacerów i dawaj psu wiele smakołyk gdy zrobi coś dobrze. Możesz nawet dawać psu smakołyki gdy leży sobie spokojnie na swoim legowisku - to dobre zachowanie, bo przecież ’nie szczeka, nie skacze, nie drapie’ i może za to dostać nagrodę.
Daj psu też codziennie coś do gryzienia, suszone ucho wieprzowe albo kup zabawkę KONG i wypełniaj ją karmą aby pies miał co gryźć. Unikniesz dzięki temu demolowania domu przez psa i obgryzania mebli.

Pies ze schroniska wychowanie - podstawowe komendy
W pierwszych tygodniach pobytu w Twoim domu pies dopiero się klimatyzuje i poznaje teren. Bądź wtedy delikatny dla psa, nie stosuj rzadnych ostrych metod aby nie zepsuć zaufania. Jeśli taki pies ze schroniska ma nie wchodzić na meble a jednak wejdzie na kanapę to delikatnie zachęć go aby zszedł na ziemię i gdy stoi obok Ciebie na ziemii gdy Ty siedzisz na kanapie to wtedy daj psu smakołyk. Jeśli pies ma zakaz wchodzenia do jakiegoś pomieszczenia to je poprostu zamknij lub czymś zagrodź. Nie krzycz na psa, nie stresuj takiego psa dopiero co zabranego ze schroniska w te pierwsze dni w nowym domu.

Pies ze schroniska nauczy się podstawowych komend i wychowasz sobie takiego psa, ale naprawdę najważniejsze jest to aby przez pierwsze 2-4 tygodnie zbudować z psem dobrą więź i przyjaźń. Dlatego za naukę komend warto się zabrać po jakimś czasie od adopcji a nie od razu w pierwszy dzień.
Jeśli potrzebujesz pomocy w szkoleniu psa zajrzyj na http://www.szkola-doberman.pl/