Internetowy poradnik

Strona główna > Zwierzęta > Szkolenie owczarków niemieckich - kilka porad

Szkolenie owczarków niemieckich - kilka porad

Jak zabrać się za szkolenie owczarka niemieckiego w domu?

Czwartek 21 listopada 2013, przez gabrys

Owczarki niemieckiego to bardzo popularna rasa psów w Polce - są to bardzo inteligentne psy, dlatego też niezbędne jest odpowiednie szkolenie owczarków, bo bez tresury mogą one sprawiać wiele problemów swoim opiekunom.

Owczarki niemieckie zostały wyhodowane jako psy pracujące, dlatego też potrafią całymi godzinami pracować i wykonywać różnego rodzaju polecenia. Dlatego też niezbędne jest szkolenie owczarków niemieckich - bo te psy mają tyle siły i energii, że ich właściciele po prostu nie potrafią jej spożytkować.

Często bywa tak, że owczarki niemieckie spędzają całe dnie w domu samotnie, nie mają totalnie nic do roboty, a potem po powrocie właściciela do domu bardzo się cieszą, że wreszcie ktoś przyszedł i będzie można porobić coś innego niż tylko leżenie i czekanie. Niestety ludzie bardzo często nie mają czasu na zabawę z psem zaraz po powrocie z pracy i pies jest karcony za to, że zbyt entuzjastycznie wita się gdy ktoś przychodzi. Czy to nie jest lekkie nieporozumienie?

Tresura owczarka niemieckiego pozwala nie tylko utrzymać go w ryzach i jakoś nad nim zapanować, ale także pozwala to spożytkować psią energię i zmęczyć psa intelektualnie. Szkolenie owczarków niemieckich http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-owczarkow-niemieckich/ najlepiej wpleść rytuał codziennego dnia, niech tresura wykonywanie komend towarzyszy psu codziennie, gdy tylko się z nim widzimy. Najlepiej wprowadzić zasadę w domu, że pies nie dostaje nic za darmo, na wszystko musi zapracować. I nie myślcie, że to męczy psa, czy też, że to jest jakieś jego dręczenie. Mówię wam, że dużo lepiej będzie się wam żyło z owczarkiem niemieckim, gdy pokażecie mu, że na wszystko musi zapracować. On to bardzo chętnie zrobi, bo owczarki niemieckie uwielbiają pracować. A takie proste komendy ’siad’, ’leżeć’, ’zostań’ to jest dla niego tzw.’pikuś’ - on może dużo więcej zrobić i zdecydowanie bardziej pies woli wykonywać polecenia niż szaleć bezmyślnie wokół was z nadzieją, że wreszcie może zwrócicie na niego uwagę.

Szkolenie owczarków niemieckich może być naprawdę banalnie proste. Na początku weź do ręki smakołyk, który chcesz podać psu za dobre zachowanie. Trzymaj go przed psim nosem, ale nie pozwalaj go zjeść, czekaj do momentu gdy pies sam z siebie usiądzie, w zależności od psa może to potrwać od kilkunastu sekund do nawet kilku minut. Gdy tylko pies dotnie ziemi siadając powiedz "TAK!" i podaj szybko psu smakołyk. Zrób potem krok czy dwa w inne miejsce i znów wyciągnij smakołyk w stronę psa - zobaczysz, że za drugim razem pies usiądzie znacznie szybciej - bo wyraźnie pokazałeś mu, że usłyszy ’TAK’ i dostanie smakołyk gdy tylko usiądzie! Gdy zrobisz to powiedzmy 10razy, to zauważysz, że psu nie chce się nawet wąchać Twojej ręki czy też skakać, bo nauczył się, że aby coś dostać musi usiąść.

Takie ćwiczenie to tak naprawdę dopiero początek - zobaczysz jednak, że pies bardzo szybko się uczy i zrobi wszystko by dostać od Ciebie smakołyk. Na więcej porad o szkoleniu psów zapraszam na stronę: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-lodz-i-okolice-szybkie-i-skuteczne-metody/ możesz też zapisać się na lekcje szkolenia owczarka niemieckiego do szkoły szkolenia psów. Gdy chcesz nauczyć psa bardziej zaawansowanych komend z zakresu posłuszeństwa najlepiej będzie gdy skorzystasz z porad psiego trenera.


udostepnilem link do twojej panoramy w sulejowie na moim profilu: https://www.facebook.com/michal.szen