Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > System zabezpieczeń kontroli dostępu ułatwia strategię bezpieczeństwa

System zabezpieczeń kontroli dostępu ułatwia strategię bezpieczeństwa

Wtorek 9 września 2014, przez Bartek Cisowski

Kontrola dostępu zapewnia organizacjom możliwość uniknięcia nieautoryzowanych osób z wejściem do miejsc, które są ograniczone.

Dodatkowo kontrola dostępu ułatwia integrację istniejących urządzeń zabezpieczających zawierających pakiet zabezpieczeń organizacji, jak również przyczynia się ogólnego celu, jakim jest wdrażanie zaawansowanych komponentów urządzeń zabezpieczających, czyli bezpieczeństwa i ochrony personelu obiektu.
Luki istnieją w każdym obiekcie, który nie zatrudnił profesjonalną firmę ochroniarską, aby zbadać słabość, które czynią firmę podatną na naruszenie bezpieczeństwa. Dokładna ocena bezpieczeństwa zaczyna się od identyfikacji luk peryferyjnych, takich jak te, które istnieją w garażach i parkingach wokół centrum.

Najczęściej używana kontrola dostępu wykorzystywana przez przedsiębiorców, którzy potrzebują bardzo skutecznych i odpornych na kradzież środków bezpieczeństwa kart z paskiem magnetycznym, karty identyfikacyjne, biometria i karty inteligentne. Ponadto, rodzaj kontroli dostępu wykorzystywany przez placówki będą pojazdami używanymi do dopasowania funkcji do schematu systemu alarmowego. Na przykład, niektóre karty inteligentne zawierają duże ilości informacji, osadzone w prawie, które pozwala na chipie mikroskopowym posiadaczy karty do wykonywania różnych funkcji w całym obiekcie.

Kontrola dostępu powinna odpowiadać wymaganiom bezpieczeństwa w zakładzie, a także liczby osób przechodzących przez punkty kontrolne obiektu. Bez wskazówek ekspertów od profesjonalnych techników bezpieczeństwa, właściciele firm mają tendencję do przesadzania. Nawet wtedy, gdy kontrola dostępu wydaje się korespondować z potrzebą bezpieczeństwa działalności gospodarczej, w niebezpieczeństwo menedżerów zaniedbując niektóre elementy systemu do ogólnej strategii bezpieczeństwa organizacji istnieje tylko dlatego, że nie mają czasu, aby nauczyć się, jak korzystanie ze wszystkich części systemu.

Jednym z najnowszych urządzeń biometrycznych kontroli dostępu trafiących na rynek jest czytnik linii papilarnych, który zawiera pale oprogramowania do rozpoznawania do stosowania w obiektach takich jak rośliny i zakłady produkcyjne. Ponieważ pracownicy i przełożeni pracujący w warunkach przemysłowych często noszone, suche lub brudne palne, to nowy czytnik linii papilarnych wykorzystuje podświetlenie w bliskiej podczerwieni do zbierania danych, które nie są zniekształcone przez choroby skóry, natomiast wzorce istniejące w zasięgu ręki żyły są skanowane i zidentyfikowane. Co więcej, próby podrobienia wzorów żył jest niemożliwa, ponieważ znajdują się one pod skórą.