Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Systemy monitorowania ciśnienia w oponach

Systemy monitorowania ciśnienia w oponach

Czwartek 2 października 2014, przez Bartek Cisowski

Monitoring ciśnienia w oponach ma swoich fanów i krytyków, ich zalety i wady, ale jedno jest niezaprzeczalne: Identyfikacja problemu inflacji jest znacznie łatwiejsza. Co dzieje się gdy zapala się przysłowiowa czerwona kontrolka to już inna historia.

Automatyczne systemy w oponach, jednak są dostępne tylko w przyczepach jak do tej pory, co pozostawia 10 opon na większości połączeń niezabezpieczonych. Specjalista wypowiedział się na temat jakim jest monitoring. Używa on automatycznego pompowania opon zamontowanych na jego przyczepach. Co ciekawe jest więcej niż zadowolony z działania systemu. Problem próbuje zidentyfikować oponę przedziurawioną przy wprowadzaniu wózka do serwisu. System inflacji, utrzymuje oponę, więc trudno jest określić, które opony przeciekają, chyba, że system inflacji jest aktywny, lub wyciek jest znaczny. Często nie można powiedzieć, która z opon jest zła.

Monitoring będzie mógł pomóc, jeśli może to wykryć, która opona przecieka, ale często są progi ciśnienia w sprzeczności. Systemy inflacji kopią przy pierwszych oznakach utraty ciśnienia. Większość systemów używa systemów ostrzegawczych, progi są ustawione dla różnicy od 5 do 10 poniżej normy. Utrzymanie opony napompowanej jest tylko częścią rozwiązania. Nie można oponom pozwolić sobie iść, pozostawiając system inflacji, aby utrzymać go w poziomie naciskania. Jest dziura w tym opony i dostania się wody do środka. To będzie pewność, że opona jest zniszczona, jak działa to płasko.

Identyfikacja złej opony to pierwszy krok w jej uratowaniu. Monitoring może ostrzegać zarówno kierowcę i system o stanie niskiego ciśnienia, a jeśli jest w wyposażeniu, system GPS można zlokalizować pojazd i poprowadzić go do najbliższego centrum serwisowego opon. Jeśli opona jest zbyt niska dla bezpiecznej pracy, dokładne współrzędne mogą być wysyłane do serwisanta, aby przyspieszyć jego nadejście. Monitoring po prostu wskazuje na usterkę do kierowcy i albo przekazuje informacje do terminala dla ruchu decyzji lub polecenie do kierowcy, aby zadzwonić po dalsze wytyczne.

Podsumowując, bez systemu monitorującego bardzo ciężko jest stwierdzić w przypadku usterki, która konkretnie z opon jest prawidłowo wyważona. Monitoring pozwala nawet kontrolować ciśnienie w każdej oponie, gdy wszystko działa prawidłowo. W przypadku awarii od razu kierowca zostaje poinformowany o kłopotach.