Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Stylowa i przestronna łazienka retro

Stylowa i przestronna łazienka retro

Czwartek 9 maja 2013, przez alfred.p

Ostatnimi czasy bardzo popularne staje się dekorowanie wnętrz na styl retro. Szczególnie dotyczy to takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia. Styl retro charakteryzuje się dużymi przestrzeniami. Pomieszczenie wykończone w ten sposób są bardzo oryginalne, często też zachwycają przeróżnymi prostymi, ale bardzo urokliwymi dodatkami. Łazienka wykonana w stylu retro to głównie wybór osób bogatszych, ale też tych którzy nie lubią, albo nie zadowalają się zwykłym standardem, który gości w większości mieszkań czy domów.

Łazienka w stylu retro dodaje naszym czterem kątom niepowtarzalnego klimatu. Wnętrza urządzane na styl tych przedwojennych czy z początku lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, często zachwycają wybornym smakiem i elegancją. Retro w pomieszczeniach przestrzennych sprawdza się o wiele lepiej niż łazienkach czy kuchniach o niewielkim metrażu.

Czym przede wszystkim charakteryzuje się łazienka retro? Otóż łazienki urządzone w tym designie wyróżniają przepiękne wolno stojące wanny miedziane, zazwyczaj na żeliwnych nogach i nierzadko ze słuchawką od prysznica wiszącą na miedzianych czy mosiężnych widełkach. W takiej łazience nie zabraknie też gustownych stylizowanych umywalek wyposażonych oczywiście obowiązkowo w baterie mosiężne czy też jakże charakterystycznych toaletek, a przy nich ornamentowanych krzeseł lub foteli.

Całość tej oryginalnej stylowej łazienki dopełniają odpowiednio dopasowane dodatki. Są to między innymi baterie w stylu retro, miedziane bądź mosiężne, prawie zawsze z charakterystycznymi dla tego stylu kurkami, ogromne bogato zdobione z brązu lustro oraz delikatne woalki w oknach, w miejsce powszechnych żaluzji czy rolet. Podłoga zazwyczaj pokryta jest jakże idealnym wzorem podłogowym z lat dwudziestych ubiegłego stulecia, czyli klasyczną czarno-białą bądź beżowo-brązową szachownicą.

Osoby, które nie dysponują zbyt dużą łazienką powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na umiar w dodatkach. Zastosowanie bowiem wszelkich typowych dla retro dodatków spowoduje niepożądany efekt wizualny, a przede wszystkim uczyni naszą łazienkę jeszcze ciaśniejszą i może się okazać, że ciężko się nam będzie w niej nawet poruszać.