Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Strategie pokerowe dla amatorów

Strategie pokerowe dla amatorów

Poniedziałek 28 września 2015, przez alfred.p

W chwili obecnej mamy bardzo wiele wariantów gry w pokera przez co zawodnicy stosują bardzo różne strategie pokerowe, które mają doprowadzić ich do zwycięstwa. Istnieją oczywiście ogólne koncepcje oraz idee, które są jednakowe dla większości odmian pokera i to właśnie na te punkty powinni początkujący gracze zwrócić największą uwagę.

Obecnie najpopularniejsza strategia w pokera Texas Hold brzmi - przenigdy nie graj zbyt wielu różnych układów. Przy każdym rozdaniu musimy zdawać sobie zawsze sprawę z tego, że nasi przeciwnicy mogą mieć początkowy układ kart zdecydowanie lepszy niż nasz. Oczywiście nasza sytuacja po flopie może się drastycznie poprawić, ale jak pokazuje doświadczenie ze słabą ręką bardzo rzadko się wygrywa i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jet bicie się o duże stawki z silną ręką.

Na początku rozgrywki, kiedy nie znamy jeszcze za dobrze naszych przeciwników powinniśmy grać wyłącznie z przyzwoitą ręką. Porządny układ początkowy to na przykład dwie wysokie karty lub oczywiście wysoka para. W Pokerze wszystkie pary od AA do 99 są bardzo mocne i gracze z taką ręką zawsze włączają się do rozgrywki.

Dwie niezbyt wysokie karty oraz mniejsze pary to oczywiście zdecydowanie gorsza sytuacja i wielu graczy rezygnuje z dalszej gry nawet jak ma na ręku niską parę. Flop przeważnie zawiera jedną lub kilka wyższych kart, dlatego też granie z parą od ósemek w dół jest mało opłacalne i ciężkie do ugrania. Im większą mamy parę, tym oczywiście większe są nasze szanse na zwycięstwo. Zasady gry w pokera są wbrew pozorom bardzo proste i jak obejrzy się kilka meczy pokerowych to szybko zaobserwujemy z jakimi kartami opłaca się grać, a z jakimi zdecydowanie lepiej jest spasować.

Jedną z podstawowych zasad w pokera jest również to, aby brać pod uwagę nie tylko nasze szanse na ułożenie dobrych kart, ale również warto brać pod uwagę także naszą pozycję przy stoliku. w popularnym Texas Hold-u kolejność toczenia się rozgrywki jest zawsze taka sama, dlatego też pozycja jaką zajmujemy przy stoliku ma ogromne znaczenie. Jak łatwo się domyśleć chodzi tutaj przede wszystkim o kolejność licytacji. Daleka pozycja jest bardzo korzystna i daje nam ogromne pole do popisu. Licytując na samym końcu znamy zamiary naszych przeciwników i możemy dobrać odpowiednią strategię. Licytując z przodu nigdy nie możemy być pewni co mogą zrobić nasi konkurenci dlatego też bardzo często należy licytować w ciemno lub próbować blefu. Istnieją również takie układy jak np. para czwórek, czy też as i walet, które zdecydowanie łatwiej jest rozgrywać z później pozycji.

Liczne strategie na różnorodne turnieje pokerowe znajdziemy na http://pokerbreaklive.net/strategie-pokerowe/. Jest to bardzo rzetelny i fachowy portal poświęcony pokerowi.