Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Stal nierdzewna jak powinno się ją prawidłowo czyścić

Stal nierdzewna jak powinno się ją prawidłowo czyścić

Wtorek 7 października 2014, przez Bartek Cisowski

Lśniące i błyszczące, stal nierdzewna przynosi jasne i polerowane powietrza do każdej kuchni. Mając to świetny połysk, jednak zajmuje trochę pracy ... i kilka bardzo specyficznych produktów czyszczących.

Pierwszą rzeczą do rozważenia, gdy określone do czyszczenia urządzeń ze stali nierdzewnej, zlewozmywaki i blaty to, czego nie robić. Niektóre popularne środki czyszczące mogą uszkodzić wykończenie ze stali nierdzewnej, a nawet zwykła woda może pozostawić brzydkie ślady i punkty, jeśli nie są odpowiednio wykorzystywane. Pomimo swojej nazwy, stal nierdzewna może i plami. Więc przede wszystkim, do czystych powierzchni ze stali nierdzewnej, są to produkty i techniki, których należy unikać:
- Nie należy używać wybielacza chlorowego lub dowolny produkt zawierający chlorek.
- Nie należy używać środków czyszczących w piecu.
- Nie używać wełny stalowej, szczotki stalowe, lub bardzo ściernych szorowania klocki - to może spowodować zarysowania lub pozostałość, małych cząstek, które mogą zardzewieć.
- Nie należy używać agresywnych środków czyszczących na szczotkowanej stali nierdzewnej.
- NIE WOLNO czyścić powierzchni ze stali nierdzewnej, o ile nie jest chłodne w dotyku.
- Nie należy używać piaszczysty, brudny lub zbyt twardej wody, ponieważ może pozostawiać plamy lub brązowe plamy.
Chociaż lista czego nie może wydawać się trudne, istnieje kilka bardzo prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej, nie dzieje się dalej niż zlewozmywaka. Należy mieć na uwadze, co następuje: Zwróć uwagę na instrukcję obsługi, zgodnie z instrukcjami czyszczenia i pielęgnacji do listu. Niektóre nowe urządzenia ze stali nierdzewnej są traktowane z wykończeniem jasne-płaszcz w fabryce, a niektóre produkty czyszczące mogą rozebrać lub mar, że zakończyć.
Jeden z najlepszych nawyków do przyjęcia jest, aby oczyścić swoje urządzenia za pomocą wilgotnej, myjki mydłem za każdym razem robić naczynia; wypłukać ściereczkę czystą wodą i wytrzyj do usunięcia mydła; następnie zakończyć wytrzeć z suchym ręcznikiem frotte.
Należy czyścić w kierunku stali nierdzewnej "ziarna", zaczynając od górnej części urządzenia i działa się w dół w kierunku podłogi. Do cięższych smaru lub zapieczona żywności, użyć nylon, łagodnego detergentu i ciepłej wody. Pamiętaj, aby przemyć powierzchnię i suchym ręcznikiem, aby zapobiec plamy wodne lub barwienie.
Aby usunąć bardzo trudny brud i plamy, zrobić pastę z sody oczyszczonej zmieszanej z płynu do mycia naczyń i delikatnie szorować z nylonu lub starej szczoteczki do zębów. Jeśli pozostaną jakieś plamy, należy nierozcieńczony ocet, ponownie szorowanie delikatnie miękką szczoteczką. Pamiętaj, aby spłukać i ręcznik suchy.
Możesz korzystać z urządzeń okresowo z polskim ze stali nierdzewnej, olejek cytrynowy, lub spray na bazie silikonu do utrzymania połyskujące. Zastosuj Polskiego w kierunku ziarna z niestrzępiącą się szmatką; suche z innym, niestrzępiącą się szmatką.
Istnieje wiele środków czyszczących i nie-ścierne do polerowania, które zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania na stali nierdzewnej. Mój osobisty faworyt w użyciu kiedy czyszczenia stali nierdzewnej jest profesjonalnym, ale istnieje kilka innych bardzo polecane marki, w tym przyjacielowi. W przypadku wątpliwości, zawsze przetestować na czystsze, jak ukryty gdzieś z tyłu lub boku, przed przejściem do przodu lub na górze.