Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Spotkanie biznesowe kluczem do sukcesu

Spotkanie biznesowe kluczem do sukcesu

Piątek 28 czerwca 2013, przez JankoPisarz

Zawsze musi być ten pierwszy raz, również przeprowadzając profesjonalne spotkania biznesowe. Jak w wielu przypadkach dobrze jest być na nie przygotowanym. Od jego sukcesu bezpośrednio zależy bowiem również sukces nasz oraz naszej firmy.

Przed organizacją należy pamiętać, by na każdym kroku promować swoim wizerunkiem oraz zachowaniem profesjonalizm i otwarcie. Wpojenie sobie tego pryncypium i stosowanie się do jego reguł zwróci się z pewnością w przyszłości udanymi kontraktami.

Kolejną ważną rzeczą przed spotkaniem jest planowanie celów. Jak długo i gdzie ma odbyć się takie spotkanie? Co chciałbym swojemu rozmówcy przekazać? Co od niego usłyszeć? Przemyślenie tego uchroni nas przed improwizacją czy niezręczną ciszą – sytuacje te nie świadczą dobrze o naszym profesjonalizmie.

Na początku wspomniana została również otwartość. Cecha ta nie bez przyczyny uznawana jest za bardzo ważną. Doskonale świadczy ona bowiem o osobie, biznes w końcu robi się z ludźmi, a ten kto nie ma problemu z komunikacją interpersonalną, z pewnością odnosi sukcesy i jest godny zaufania. Tak więc rozmawiajmy, piszmy – nie unikajmy kontaktu.

Z kontaktem wiąże się bowiem inna cecha profesjonalisty – kurtuazja. Kontakt telefoniczny, potwierdzanie przybycia, a po podziękowania za spotkanie biznesowe – działania takie nie zaszkodzą, a z pewnością mogą pomóc. Pamiętajmy, że wizerunek to podstawa.
Na końcu warto wspomnieć również o fakcie, który powinien być oczywisty – nasza oferta powinna bronić się sama. Nawet najwyższy profesjonalizm oraz kurtuazja i otwartość nie przekonają do naszej firmy kontrahenta, gdy oferowany przez nas produkt nie będzie się do niczego nadawał. Zadbajmy zatem o jakość naszej oferty czy produktu, a uzupełniając ją powyższymi radami z pewnością odniesiemy sukces.