Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Sposoby na piękne paznokcie

Sposoby na piękne paznokcie

Środa 22 stycznia 2014, przez Justyna

Żadna kobieta nie lubi rozdwajających się i łamliwych paznokci. Niestety problem ten dotyczy niejednej z nas. Żeby odbudować paznokcie, trzeba stosować się do kilku zasad.

Należy pamiętać odpowiedniej diecie, stosowaniu najlepszych kosmetyków, właściwej ochronie oraz pielęgnacji.

Witaminy

Zdrowe i mocne paznokcie to zasługa witaminy A, E i H oraz cynku i białka. Należy więc wzbogacić swoją dietę w produkty, które zawierają takie właśnie substancje i minerały. Witaminę A znajdziemy w marchewce, natomiast witaminę H w jajkach, wątróbce i drożdżach. Osoby, które nie mają czasu na to, żeby kontrolować to, co jedzą, mogą kupić w aptece tabletki, które zawierają wszystkie witaminy i minerały niezbędne do pielęgnacji paznokci. Zazwyczaj wzbogacone są one również o wyciąg ze skrzypu polnego, który doskonale poprawia stan paznokci.

Kosmetyki

Jest mnóstwo kosmetyków do paznokci, które mają działanie wzmacniające i regenerujące. Najbardziej popularne są tzw. bomby witaminowe. Nakłada się je na paznokcie tak, jak zwykły lakier. Niektóre odżywki się wchłaniają, inne pozostawiają na paznokciu błyszczącą warstwę.

Właściwości regenerujące i odżywcze ma również olejek arganowy, który wzmacnia nie tylko paznokcie, ale również włosy. Drzewa aragonii, z których jest pozyskiwany rosną w ekologicznie czystej części Maroka. Olejek arganowy zawiera bardzo dużo witaminy E oraz kwasy Omega 3, 6 i 9.

Ochrona

Aby paznokcie były zdrowe trzeba pamiętać o ich codziennej ochronie oraz pielęgnacji. Żeby uchronić paznokcie przed szkodliwymi detergentami, np. podczas mycia naczyń lub innych prac domowych, warto zakładać na dłonie rękawice gumowe.

Nie wszystkie kobiety wiedzą, że metalowe pilniki szkodzą paznokciom, ponieważ powodują mikrouszkodzenia płytki paznokcia. Warto więc wymieć je na szklane lub tekturowe. Korzystając z nich, należy pamiętać aby zawsze piłować paznokcie w jedną stronę, ponieważ dzięki temu końcówki paznokcia nie będą poszarpane.

Domowe sposoby na rozdwajające się paznokcie

Jest kilka sprawdzonych domowych sposobów na rozdwajające się paznokcie. Pierwszy z nich to maseczka drożdżowa. Żeby ją zrobić wystarczy rozpuścić suszone drożdże w letnim mleku i w takiej mieszance zanurzyć paznokcie. Dzięki temu paznokcie będą mocniejsze.

Bardzo dobrym sposobem na rozdwajające się paznokcie jest również oliwkowa kąpiel dla dłoni. Przygotowuje się ją równie łatwo, jak koktajl mleczny. Wystarczy zmieszać w miseczce ciepłą oliwę z oliwek z kilkoma kroplami cytryny i zanurzyć w tym paznokcie na co najmniej 15 minut.

Wspaniałe kosmetyki do paznokci znajdziesz tutaj - http://magiczne-indie.pl