Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Spędzanie długiego weekendu

Spędzanie długiego weekendu

Czwartek 1 października 2015, przez mariuszc

Pracując w pełnym wymiarze godzin, 5 dni w tygodniu człowiek potrzebuje od czasu do czasu się zrelaksować i wypocząć. Weekend nie zawsze jest wystarczający, a urlop warto zostawić na czas wakacji. Jedynym ratunkiem mogą być święta, które tworzą tzw. długie weekendy. Głównie w maju jest okazja na chwilę dłuższego relaksu. Warto wtedy w pełni wykorzystać ten czas, aby nabrać nowe siły, gdy powróci się do pracy.

Najlepiej regeneruje organizm wyjazd w celach turystycznych/wypoczynkowych. Długi weekend raczej nie nadaje się na dalekie zagraniczne wojaże, więc zalecam lepiej pozostać w Polsce. Można udać się np. w góry, nad morze, albo wybrać się na zwiedzanie konkretnego miasta. Ja ostatnio byłem w Krakowie i mogę polecić tą miejscowość jako cel takiej podróży. Kraków ma bardzo wiele ciekawej maści atrakcji. Zabytki, ciekawe miejsca, to tylko cząstka tego, co można zobaczyć. Oprócz tego podobała mi się bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa. Spośród gamy ofert wybrałem apartament na Starym Mieście, aby być w centrum najliczniejszych atrakcji. Zwiedzanie miasta rozpocząłem pieszo, później przesiadłem się na rower. Ogólnie odradzam w godzinach szczytu poruszanie się samochodem, bo miasto wtedy jest mocno zakorkowane.

Jeśli jednak taka forma wypoczynku wam nie odpowiada i nie lubicie się przemieszczać i podróżować, to należy zapoznać się z aktualnymi wydarzeniami miejscowości jaką zamieszkujecie. Może akurat coś ciekawego będzie, co sprawi, że wyjdziecie z domu i zapełnicie myśli jakimiś pozytywnymi rzeczami, aby odciąć się od stresu i myślenia o codziennych obowiązkach.