Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Sofa "made in scandinavia"

Sofa "made in scandinavia"

Czwartek 15 marca 2018, przez Marek Konieczny

Sofa jest nieodzownym meblem w salonie oraz ważnym elementem jego aranżacji. Salonowa sofa to miejsce wypoczynku, relaksu nad książką, spotkań ze znajomymi, czasu spędzonego z rodziną. To także istotny akcent we wnętrzu, który dopełnia jego stylu.

Jednym z najchętniej wybieranych do wnętrz stylów jest styl skandynawski. Składa się na niego kilka rozpoznawalnych elementów, wśród których jest oczywiście charakterystyczna forma mebli, w tym również sof.

W skandynawskim stylu

Meble w skandynawskim stylu odznaczają się niezwykłą prostotą i oszczędną formą oraz wysoką funkcjonalnością. Czym charakteryzuje się sofa w stylu skandynawskim? Jak wszystkie pozostałe meble, będzie minimalistyczna i elegancka w formie. Może być meblem solidnym, mocno osadzonym na podstawie w formie cokołu lub też unosić się na prostych nóżkach, zyskując wrażenie lekkości i delikatności.

Materiały użyte do jej produkcji to najczęściej wysokiej jakości naturalne tkaniny i drewno. Mebel utrzymany jest w jasnych, stonowanych kolorach - dla jego ożywienia można wykorzystać poduszki w ciepłych barwach lub ozdobione wyrazistymi wzorami.

Sofa do skandynawskiego wnętrza

Aby wiedzieć, jaką wybrać sofę do skandynawskiego wnętrza, warto co nieco wiedzieć o samym stylu. Wiadomo już, iż charakteryzuje się prostotą, korzysta z pastelowych i łagodnych barw, a także naturalnych i wysokogatunkowych materiałów. W skandynawskich wnętrzach panuje umiar – pomieszczenia nie są zastawiane meblami oraz wypełniane zbędnymi gadżetami. Wszystko powinno być użyteczne i funkcjonalne. Takie wnętrza dają poczucie ładu i spokoju i w taki klimat należy "wpasować" sofę.

Gzie ją znaleźć?

Gdzie szukać sof w stylu skandynawskim? Można starać się je wypatrzyć m.in. w dobrych sklepach meblowych. Nie muszą to być meble „made in scandinavia”, lecz takie, które posiadają cechy tego stylu. Oczywiście można zakupić oryginalne skandynawskie meble, ale w kraju jest także sporo wytwórców, którzy projektują i produkują serie mebli utrzymanych w minimalistycznej stylistyce, m.in. o skandynawskim rodowodzie. Odznaczają się one wysoką jakością oraz walorami estetycznymi. Interesujących nas produktów warto poszukać na stronach internetowych sklepów meblowych, np. Miloo Home, który oferuje szeroki wybór sof w stylu skandynawskim. Sprawdź ich ofertę na stronie https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/sofy-i-kanapy.html